Uudista

Vanemuises tuleb lavale monumentaalne teatrisaaga

Vanemuises valmistutakse teatri juubelihooaja signatuurlavastuse, teatrisaaga “W” lavaletoomiseks, mis esietendub juba kuu aja pärast, 16. novembril suures majas.

Aastal 1870 sünnib midagi täiesti ootamatut. Sünnib miski, mis muudab määravalt rahva ja kultuuri saatust. Sünnib omakeelne teater.

Läbi muutuvate aegade, edu ja glamuuri, hävingute ja tuhast tõusmiste, inspiratsiooni ja kunstivaimustuse, avangardi ja rahvalikkuse, kaotuste ja leidmiste on see uskumatult ebatõenäoline nähtus kestnud ja kasvanud juba 150 aastat. Vahetuvad dekoratsioonid ja kostüümid, stiilid ja voolud, lavastajad ja koristajad, tantsud ja laulud, teatrijuhid ja rahanumbrid, repliigid ja tegelased, riigikorrad ja näitlejad – keegi ega miski pole igavene. Aga teater jääb … või mitte?

“W” on lugu armastusest ja teatrist, milles on palju elulist huumorit ja mõistmiseks pole tingimata vaja tunda teatriajalugu.

Monumentaalse loo omakeelse teatri sünnist lavastab Ain Mäeots. Lavastusse on kaasatud draamatrupp, külalisnäitlejad, Vanemuise ooperikoor ja sümfooniaorkester. Lugu sündis Loone Otsa, Ain Mäeotsa, Rein Paku ja Anu Tontsi koostööna.

Muusikajuht ja dirigent on Taavi Kull, heliloojad Tauno Aints, Ardo Ran Varres ja Leslie Da Bass, stsenograaf Kristjan Suits (Tallinna Linnateater), kostüümikunstnik Gerly Tinn, valguskunstnik Rene Liivamägi, laulutekstide autor Aapo Ilves, valguskunstnik Rene Liivamägi, koreograaf Britt Kõrsmaa, lavastusdramaturg Anu Tonts.

Osades: Helena Lotman, Ragne Pekarev, Merle Jääger, Maria Annus, Külliki Saldre, Merle Jalakas, Pirjo Jonas, Kaia Skoblov, Aivar Tommingas, Robert Annus, Reimo Sagor, Veiko Porkanen, Karl Laumets, Jaanus Tepomees, Riho Kütsar, Jüri Lumiste, Jaan Willem Sibul, Meelis Hansing, Maria Engel, Martynas Čiučiulka, Nora Ann Lunge või Elise Mustkivi.

 

18.10.2019