Uudista

Vanemuises tuleb lavale Giuseppe Verdi ooper „Aida“

Kolmapäeval, 20. mail esietendub Vanemuise väikeses majas Giuseppe Verdi ooper „Aida“. Tegemist on Pärnu Rahvusvahelise Ooperimuusika Festivali PROMFEST ja Vanemuise teatri  vahelise koostööprojektiga. Lisaks Tartule etendub „Aida“ sel hooajal 22. mail Pärnu Endlas ning 12. augustil Birgitta Festivalil Tallinnas.

„Aida“ muusikajuht ja dirigent on Erki Pehk, lavastaja ja kunstnik Madis Nurms, koreograaf Teet Kask, liikumisjuht Jelena Karpova ning valguskunstnik Margus Vaigur (Endla).

Külalssolistidena astuvad üles Jomante Šležaite (Leedu), Anželina Švatška (Ukraina), Eduard Martõnjuk (Valgevene), Samsons Izjumovs (Läti RO), Romans Polisadovs (Läti RO). Vanemuislastest on lavastusse kaasatud solistid Märt Jakobson ja Reigo Tamm, samuti Vanemuise Sümfooniaorkester, ooperikoor ning Tartu Noortekoor.

„Meie „Aida“ saab olema õnneliku lõpuga – andes lootust, et ka kõige väljapääsmatumast olukorrast peab leiduma väljapääs. Meie lavastuses saab lõppsõna tegelane, kes kõigi sündmuste käigus enim muutub – Egiptuse printsess Amneris – lausudes publikule, lavalolijatele aga ennekõike iseendale: „Rahu!“ Üleskutse, mis omandab meid ümbritsevas heitlikus maailmas väga sügava tähenduse,“ selgitab lavastaja Madis Nurms

Tuleval hooajal, 2016. aasta kevadel etendub „Aida“ Vanemuise mängukavas kolmel korral – 21. ja 30. aprillil ning 14. mail.

Aida

18.05.2015