Uudista

Vanemuises taasesietendub lastemuusikal „Detektiiv Lotte“

Sel reedel, 29. novembril kell 18 jõuab Vanemuise juubelihooaja repertuaari taas südamlik ja kaasahaarav lastemuusikal „Detektiiv Lotte“, milles nimitegelast kehastab Gerli Padar.

Sedakorda püüab koeratüdruk Lotte välja mõelda, kelleks ta suurena saada võiks ning algav päev annab talle suurepärase idee, sest ootamatult läheb kaotsi isa Oskari leiutatud suhkrumasin. Lotte ja ta sõber Bruno ei jää käed rüpes istuma, vaid otsustavad hakata detektiivideks ning suhkrumasina üles otsida.

Lavastust mängitakse Vanemuise suures majas ja 6.-8. detsembrini Tallinnas Alexela kontserdimajas.

„Detektiiv Lotte“ muusika autor on Priit Pajusaar, libreto on kirjutanud Janno Põldma ja Heiki Ernits ning laulusõnad Leelo Tungal. Lavastaja on Ain Mäeots, koreograaf ja lavastaja assistent Janek Savolainen, muusikajuht ja dirigent Taavi Kull, kelle kõrval teeb muusikalidirigendina debüüdi Valter Soosalu, kunstnik on Iir Hermeliin ja valguskujundaja Tõnu Eimra.

„Detektiiv Lotte“ esietendus esimest korda 28. novembril 2008 Vanemuise suures majas ja seda mängiti suure menuga kuni 8. novembrini 2015. Kokku anti ligi 120 etendust 74 000 vaatajale. Nüüd jõuab lavastus nelja-aastase pausi järel paljude uute osatäitjatega taas publiku ette.

Osades Gerli Padar, Rasmus Kull, Sepo Seeman või Simo Breede, Merle Jalakas, Maarja Mitt või Katrin Kalma, Veikko Täär, Egon Laanesoo, Jaan Willem Sibul jt.

Kaasa teevad Vanemuise ooperikoor, Vanemuise Tantsu- ja Balletikooli õpilased, Vanemuise Sümfooniaorkester ja bänd.

25.11.2019