Uudista

Vanemuises näeb Reimo Sagori autorilavastust „AK-47“

Alates 8. septembrist näeb Vanemuise väikeses majas näitleja Reimo Sagori autorilavastust “AK-47”. Etendused toimuvad väikese maja proovisaalis septembrist detsembrini Tartus ja Tallinnas vaid seitsmel korral.

“AK-47” on monolavastus, mis räägib noore mehe eneseavastuslikust retkest militaarmaailmas. Üldjuhul arvatakse, et mehed ja relvad on lahutamatud, nii nagu mehed ja autod, mehed ja mobiiltelefonid, mehed ja… Väikestele poistele meeldivad sõjamängud ja enamasti leidub lähikonnas alati üks tore mees, kes aitab valmis teha esimese mängupüssi. Siis saab poisist mees, ta läheb sõjaväkke aega teenima ja kui saatus nõuab, siis tuleb minna ka sõtta. Selleks hetkeks on ta täiskasvanud inimene ja tahab esitada küsimusi: miks ma sõdin, mille eest ma sõdin, kas ma pean sõdima, mille nimel ma pean surema? Kes on mõelnud välja sõja kui konfliktide lahendamise meetodi? Kes on mõelnud välja relvad, mis praegu, 21. sajandil täiesti avalikult ja seaduslikult külvavad meie ümber surma? Kui oled mees, siis pole valikut. Sa pead küsima ja sa pead enda jaoks leidma vastused.

Lavastaja, autor ja näitleja on Reimo Sagor, lavastusdramaturg Deivi Tuppits, helikujundaja Indrek Asukül, kunstnik Maarja Meeru.

Lavastus on valminud Vanemuise teatri toel.

Esietendus 29. mail 2017 Vanemuise väikese maja proovisaalis.

Lavastus Vanemuise kodulehel ja Facebookis

05.09.2017