Uudista

Vanemuises esietendub Tiit Palu autorilavastus “Põlenud mägi”

Laupäeval, 24. septembril esietendub Tartus Sadamateatris Tiit Palu armastusnäidend “Põlenud mägi”.

Raamatutest on väga raske lahti saada. Eriti, kui oled harjunud nendega elama ja neid armastama. Mis oleks, kui loeks veel korra neid vanu raamatuid!?
Lavastuses „Põlenud mägi“ koguneb raamatuid lugema ja neist omavahel rääkima kirju tegelaste seltskond. Raamatud on samad, kuid vaated elule ja kirjandusele täiesti erinevad.

Lavastaja Tiit Palu: “See lavastus sai alguse tutvusest Mats Traadi ja tema jõgiromaaniga „Minge üles mägedele“. Seal on üks paik, Palanumäe. See paik on igaveseks olemas: sõnades, mälus. Selle tohutu elutöö ja -romaani lõpetab lause, milleni tasub jõuda: „Ainult mägi ulatus oma ürgsel tasandil kõigest üle, kõigest kõrgemale, otsekui kustumatu lootus, ja jäi endisest elust kõige kauemaks nähtavale; tema peale ajahammas ei hakanud.“ Pühendan selle lavastuse Mats Traadile ja oma isale Mattile, kes on filoloog ja kasvatas ka oma pojast filoloogi. Raamatud ei põle!”

“Põlenud mäe” lavastaja ja muusikaline kujundaja on Tiit Palu, kunstnik Eugen Tamberg, videokunstnik Janek Savolainen, valguskujundaja Andres Sarv.

Mängivad Kärt Tammjärv, Ester Kuntu, Aivar Tommingas, Riho Kütsar, Reimo Sagor, Jaanus Tepomees ja Raivo Adlas.

https://www.vanemuine.ee/repertuaar/polenud-magi/

20.09.2016