Uudista

Vanemuises esietendub tantsulavastus „Naksitrallid“

Laupäeval, 2. septembril kell 12 esietendub Sadamateatris tantsulavastus lastele – Eno Raua raamatul põhinev “Naksitrallid”. Selle toovad lavale “Meistri ja Margarita” dramaatilis-tantsulise tõlgenduse autoritena publiku südamed võitnud Janek Savolainen ja Katrin Pärn.

Tantsulavastus “Naksitrallid” on väike fantaasiarikas koguperepõnevik, kus kõik on sõnadetagi selge!

Nagu Eno Raua raamatudki, jutustab lavastus kolmest võluvast tegelasest,

nende sõprusest, leidlikkusest ja vaprusest, looduses seiklemisest ja maailma päästmisest. Naksitrallid on südamlikud ja tähelepanelikud ning hoolivad üksteisest, inimestest ja loodusest. Ja mõned äpardused juhtuvad neil ikka ka! Meie lavastuses Naksitrallid sõnu ei kasuta, need peab kodus ise raamatust juurde lugema.

“Naksitrallide” lavastaja-libretist ja kunstnik on Katrin Pärn, lavastaja-koreograaf, kunstnik ja videokujundaja on Janek Savolainen, videokujundaja Argo Valdmaa (Endla Teater), valguskujundaja Tõnis Järs.

Osades on Silas Stubbs, Benjamin Kyprianos, Anton Jakovlev, Janika Suurmets, Aivar Kallaste, Merilin Mutli, Julia Kaškovskaja, Gerardo Avelar ja Gus Upchurch.


Teater Vanemuine alustab 2. septembril 148. hooaega. Toimub mitu esietendust, osaletakse draamafestivalil ja mitmetes koostööprojektides, lõpeb kaks suve kestnud Vanemuise suure maja renoveerimine. Tähtsaid sündmusi on septembris nii palju, et hooaja avamine kestab terve kuu!
FB: Vanemuise teatri 148. hooaja avakuu

28.08.2017