Uudista

Vanemuises esietendub “Minu veetlev Tartu”

Laupäeval, 6. detsembril esietendub Vanemuise suures majas laulude ja lugude õhtu „Minu veetlev Tartu“. Sellest, kui tore koht oli Tartu 1970ndatel, laulavad ja räägivad Vanemuise draamanäitlejad.

Minu veetleva Tartu“ lavastaja on Tiit Palu. Lavastuses kõlavad laulud on näitlejatele selgeks õpetanud Ele Sonn, kelle juhatusel kõlavad tolleaegsed menulood live-bändi saatel.
Lavakujunduse on loonud Maarja Meeru, videokujunduse Janek Savolainen ning valguskujunduse Andres Sarv. Osalevad Maria Soomets, Linda Kolde, Marian Heinat, Priit Strandberg, Riho Kütsar, Tanel Jonas ja Sten Karpov ning bänd koosseisus Karl Laanekask, Margus Tammemägi, Indrek Mällo ja Ele Sonn.

Lavastuses esitatakse ja tõlgendatakse enamasti laule, mis loodi 1970ndatel Tartus. Vanemuislaste interpreteeringus kõlavad Fixi, Tõnis Mägi, Gunnar Grapsi, Ruja, Mülleri Sassi ja teistegi lood, aga ka sama kümnendi hitid nii idast kui läänest. Tartu oli juba siis paik, kuhu jooksid kokku head mõtted kogu maailmast.
Teater on tänulik praegustele ja endistele tartlastele, kes lubasid kasutada lavastuse kujunduses oma foto- ja filmiarhiive. Elustame mälusse tardunud kaadrid, inimesed ja laulud!

„Minu veetlev Tartu“ etendub vaid üheksal korral – detsembris ja jaanuaris Vanemuise suures majas.

04.12.2014