Uudista

Vanemuises esietendub lühiballettide õhtu

Pühapäeval, 25. jaanuaril 2015 tuleb Vanemuise suures majas esmaesitlusele kahest lühiballetist koosnev balletiõhtu „Gatsby / La Dolce Vita“.

„Gatsby“ lavastaja ja koreograaf Silas Stubbs on loonud originaalballeti Graham Reynoldsi muusikale (Duke Ellingtoni põhjal). „ See abstraktne lühiballett on inspireeritud suhetest, mis valitsevad Francis Scott Fitzgeraldi romaani „Suur Gatsby” tegelaste vahel. Mind paelusid romaani kesksed teemad – ahnus ja igasugune liialdamine, samuti peategelaste keeruline suhetepundar ning see kuidas raha ja sotsiaalne seisund on tihti ainuke, mis paljude inimeste jaoks tõeliselt midagi tähendab,“ selgitab Silas Stubbs.

Lavastaja ja koreograaf Giorgio Madiat inspireeris lühiballetti „La Dolce Vita“ looma legendaarse Itaalia filmirežissööri Federico Fellini filmide maailm. „Ma kasvasin üles koos Fellini filmide ja tema fantaasiarikka maailmaga, mis on küllastunud omanäolistest tegelastest ja veidratest olukordadest. Nino Rota lõi Fellini maailmale sobiva muusika: siirad tunded on segatud peene irooniaga ja tihtipeale kannavad nii sealne huumor kui optimism endas üksjagu melanhooliat. Ma lihtsalt kibelesin seda koreograafiasse seadma,“ märgib Madia.

„Gatsby“ esietendus 2013. aastal Vanemuise aastalõpuballi programmi raames. „La Dolce Vita“ esmaettekanne toimus 2014. aasta Rahvusvahelise tantsupäeva galal Vanemuises. Kuna publik võttis mõlemad balletid väga soojalt vastu, otsustati nad liita ühiseks balletiõhtuks.

Lühiballetid „Gatsby/ La Dolce Vita“ etenduvad sel hooajal vaid kolmel õhtul – 25.01, 12.02 ja 11.03 Vanemuise suures majas. Vaata lähemalt:https://www.vanemuine.ee/repertuaar/gatsby-la-dolce-vita/

22.01.2015