Uudista

Vanemuises esietendub kurbnaljakas peredraama “Marvini tütred”

Kolmapäeval, 9. detsembril kell 19 esietendub Vanemuise väikeses majas Scott McPhersoni perekonnadraama “Marvini tütred”.

„Marvini tütred“ on kurbnaljakas draama peresidemetest ja eluvõitlusest. Bessie on kange iseloomuga naine, kes on kaua hooldanud oma voodihaiget isa ja ekstsentrilist tädi Ruthi. Kui ta ise leukeemiasse haigestub, tuleb tal pöörduda oma õe Lee poole, et uurida temalt luuüdi siirdamise võimalust.

Õed on elanud aastakümneid teineteisest puudust tundmata. Taaskohtumine on esialgu ebamugav. Koos õega saabuvad Bessiele külla ka isepäise Lee kasvatamatud pojad. Nüüd tuleb selgeks rääkida kogu senine elu ja perekondlik kokkukuuluvus.

Elu võib olla mõnikord nii pööraselt kiire, et norutamiseks aega ei jäägi. Ameerika näitekirjaniku Scott McPhersoni näidend pakub psühholoogiliselt meisterlikku sissevaadet oma eluvõitlust pidavate inimeste muredesse ja lootustesse.

Scott McPhersoni looming jõuab Eesti teatrilavale esimest korda. Näidendi on eesti keelde tõlkinud Kalle Hein.

Lavastaja ja muusikaline kujundaja on Tiit Palu, kunstnik Eugen Tamberg, valguskunstnik Imbi Mälk, videokujundaja Juho Porila.

Osades: Piret Laurimaa, Maria Annus, Merle Jääger, Aivar Tommingas, Saara Nüganen, Ken Rüütel, Oskar Seeman ja Tiit Palu.

07.12.2020