Uudista

Vanemuises esietendub John B. Priestley peredraama “Perekond Linden”

Laupäeval, 1. oktoobril esietendub Vanemuise väikeses majas briti kirjandusklassiku John B. Priestley peredraama “Perekond Linden”. Käesolev draama kuulub Priestley mahuka loomingu viimasesse perioodi (1947) ja jõuab Eesti lavale esimest korda.

Priestleyle iseloomulikult viib tegevus Inglise keskklassi perekonnaringi, seekord väikese ülikoolilinna ajalooprofessori Robert Lindeni koju. Nädalalõpuks isa 65. sünnipäeva tähistama kogunenud perekonnaliikmed toovad tahtmatult kaasa oma lahendamist vajavad mured ja probleemid, mis puudutavad ühiskonna valupunkte laiemalt.

„See on suure koosseisuga lavastus. Tõsine, realistlik aga ka inglaslike huumorikildudega tükk. Lavastuse tegemine on palju rõõmu pakkunud ka tegijatele endale – kuidas keeruliste olukordade juures leida üles positiivsed momendid ja selle pinnalt edasi minna,” sõnas Peeter Raudsepp.

Kunstnikutöö lavastusele on teinud Lilja Blumenfeld, kes on oma õpingute kaudu olnud Inglismaaga tihedalt seotud ja kelle lähedane sugulane töötab Oxfordi ülikoolis professorina. Seetõttu olid kunstnikul inglise professori kodu kujundamisel kaasa võtta ka reaalsed kogemused.

“Perekond Lindeni” lavastaja on Peeter Raudsepp, kunstnik Lilja Blumenfeld, muusikaline kujundaja Ardo Ran Varres, valguskujundaja Imbi Mälk.

Osades Hannes Kaljujärv, Külliki Saldre, Karol Kuntsel, Marika Barabanštšikova, Piret Laurimaa, Linda Kolde, Jüri Lumiste, Merle Jääger, Marian Heinat ja Karl Laumets.

https://www.vanemuine.ee/repertuaar/perekond-linden/

28.09.2016