Uudista

Vanemuises esietendub ballett-farss ajaloo suurimast võrgutajast

Laupäeval, 29. oktoobril esietendub Vanemuise suures majas Giorgio Madia ballett-farss „Don Juan“.

Lavastus, mille maailmaesietendus toimus 21. juunil 2014 Staatsballet Berlin’i esituses Komische Operis Berliinis, tuleb nüüd ettekandele Vanemuise balletitrupi poolt.

Lavastaja Giorgio Madia käsitleb don Juani andeka mänguri ja erootilise maagia meistrina, kelle liiderlikkus, mis põlastab moraali, sotsiaalseid ja religioosseid reegleid, on mängitud ligitõmbavaks. Sellele alistuvad kõik – nii „ohvrid” kui ka publik.

Silmapaistvalt isikupärase kunstilise käekirjaga Giorgio Madia (Vanemuises lavastanud lühiballeti „La Dolce Vita“ ja ooperi „Carmen“) näitab meile legendi nüüdisaegses vormis, barokkteatrist ja commedia dell’artest mõjutatud lavastusena. Ta on saanud inspiratsiooni Christoph Willibald Glucki ballett-pantomiimist „Don Juan” (1761). Madia „Don Juan” on täiendatud Glucki kaasaegsete heliloominguga ja katkenditega Glucki enda ooperist „Orpheus ja Euridice“.

Lavastusel on originaalsed ja külluslikud, isegi provokatiivsed kostüümid ning kujundus. Suure trupi esituses muutub võrgutamise kaunis kunst vastupandamatuks balletikogemuseks.

„Don Juani“ lavastaja-koreograaf on Giorgio Madia (Itaalia), dramaturg Annegret Gertz (Saksamaa), kunstnik Cordelia Matthes (Saksamaa) ja kostüümikunstnik Bruno Schwengl (Austria).

https://www.vanemuine.ee/repertuaar/don-juan-2/

26.10.2016