Uudista

Vanemuises algasid Martin McDonagh’ „Mägede iluduskuninganna“ proovid

Vanemuise teatris toimus draamalavastuse „Mägede iluduskuninganna“ esimene lugemine. 1999. aastal tõi lavastaja Ain Mäeots selle näidendi Eestis esmakordselt lavale. Nüüd pöördub lavastaja sama loo juurde tagasi, kaasas näitlejanna, kes mängis ka toonases tükis.

Iiri näitekirjanikku Martin McDonagh’ võib kõhklemata nimetada kaasaegseks draamaklassikuks, kelle suurem läbimurre tuntusesse toimus just näidendiga „Mägede iluduskuninganna“.

See on lugu kahest naisest, emast ja tütrest, kelle kooselu on lakkamatu lahing. Lihtsaimastki igapäevasest toimingust võib kasvada suur tüli, haiget tegemisest saab justkui sõltuvust tekitav adrenaliiniannus, mis aitab tunda, et oled veel elus. Kui Maureeni tee ristub Pato omaga, tabab vana Magi hirm jääda üksi ning võitluses armastuse pärast enam vahendeid ei valita.

1999. aasta näidendis mängisid naisrolle Liina Tennosaar ja Herta Elviste. Nüüd on Liina Tennosaarel võimalus mängida Herta Elviste toonast rolli. Liina Tennosaare aastaid tagasi tehtud rolli täidab nüüd Ragne Pekarev.

Laval on veel näitlejad Oskar Seeman ja Andres Mähar või Ain Mäeots.

Muusikalise kujundusegi teeb Ain Mäeots. Kunstnikuna toetab teda Iir Hermeliin ning valguskunstnikuna Imbi Mälk. Näidendi tõlkis Erkki Sivonen.

„Mägede iluduskuninganna“ esietendub Sadamateatris 21. jaanuaril 2023.

Vaata galeriid esimeselt lugemiselt.

02.11.2022