Uudista

Vanemuise väikeses majas saab näha Andres Adamsoni fotonäitust Toskaana maastikest

Vanemuise väikeses majas on 23. jaanuarist avatud Andres Adamsoni fotonäitus „Maalaine“.

Näitusel on üleval fotod Toskaana maapinna nõiduslikest vormidest. Kuidas küll tahke aine, muld ja kivi nõnda suursuguselt lainetab ja voolab!?

Adamsoni arvates on Toskaana maastike uurimine ja portreteerimine ilmselt üks vähim originaalne tegevus, mida kunstnik teha võiks. Ja ometi minnakse sinna igal aastal, et saada, nagu kütid, omaenda jahisaaki, mida siis kojujäänutele uhkelt näidata. Loodetavasti ei korda oma nägemus seda, mida teiste silmade, kaamerate või pintslite läbi on juba nähtud ja näidatud. Loodetavasti on tulemuseks äratundmine, et ka nii saab. Las loovad kõik need nägemused, märkamised ja lähenemised üht suurt mosaiiki, mis iga killuga järjest värvilisemaks ja terviklikumaks muutub.

Andres Adamson on vabakutseline fotograaf, graafiline disainer. joogaõpetaja. Sündinud Tartus kuid elab ja õpetab fotograafiat Pärnu kunstikoolis ja erinevatel kursustel. Andrese jaoks on fotograafia sobiv võimalus nii märkamisvõime harjutamiseks kui ka oma ideede väljendamiseks. Ta on pildistanud ajakirjadele ja pikemat aega joonistanud rohkem või vähem karikatuurse kaldega illustratsioone Pärnu Postimehele ja ajakirjale Maret.

Adamsoni näitusi on toimunud Lätis, Leedus, Eestis, Soomes. Fotorühmituse F8 raames mitmetel näitustel Kuressaares, Tallinnas, Pärnus, Vaasas. Ta on korduvalt auhinnatud Pärnumaa foto näitustel. 2017. aastal pälvis Pärnu “Aasta mehe” tiitli seoses fotoprojektiga “Pärnu 100 kodukonda” mille käigus valmis samanimeline fotoraamat ja Pärnu muuseumis eksponeeritud näitus .

Adamson korraldab fototöötubasid mitmel pool maailmas. 2018. aasta aprillis toimub taas 5-päevane fototöötuba Toskaanas, juunis 3-nädalane fotoseiklus Himaalaja mäestikes.

Andres Adamsoni loominguga võib tutvuda veebikülgedel www.andresadamson.com, www.facebook.com/valgusejaht/

Näitus jääb Vanemuise väikese maja publikugaleriis külastajatele avatuks 23. märtsini.

24.01.2018