Uudista

Vanemuise väikeses majas etendub Uku Uusbergi autorilavastus „Üritus“

Esmaspäeval, 28. septembril esietendub Vanemuise väikeses majas Uku Uusbergi autorilavastus „Üritus“. Näidendi on Uku Uusberg kirjutanud spetsiaalselt Vanemuise näitlejatele, eelkõige Aivar Tommingasele, kes tähistab esietenduse päeval oma 60. sünnipäeva. Aivar Tommingas on kandvat rolli mänginud kolmes Uusbergi Vanemuises tehtud lavastuses.

Autor on „Ürituse“ žanriliselt määratlenud inimlikuks tragöödiaks ning tema sõnul on see lugu armastusest. Lavastuse kunstnik on Kaspar Jancis. Näidendi tegevustik viib meid ühe teatri argipäeva. Selle näitejaid ja töötajaid kehastavad Aivar Tommingas, Külliki Saldre, Ott Sepp, Jüri Lumiste, Margus Jaanovits, Jaanika Arum, Linda Kolde, Markus Dvinjaninov, Maria Soomets  ja Uku Uusberg.

„Endine näitleja Leofred Luuk on andnud oma nõusoleku 60. juubelisünnipäeva tähistamiseks Vanas Teatris. Milleks? Viimati viibis ta seal üksteist aastat tagasi. Milleks? Ja seal on veel inimesi. Milleks?“ viskab lavastuse kohta Uusberg õhku mõned märksõnad.

„Üritus“ on Eesti Draamateatri lavastaja Uku Uusbergi neljas lavastus Vanemuises. 2009. aastal valmis lugu lastele „Kuidas kuningas kuu peale kippus“. 2012. aastal tõi ta Sadamateatris publiku ette autorilavastuse „Karjäär“, mis lisaks publikumenule pälvis Balti Teatri Festivalil žüriilt kaks preemiat. 2013. aastal lavastas Uusberg Vanemuise väikeses majas Gérald Sibleyras’ draama „Paplid tuules“, mis pälvis nii publiku kui kriitikute heakskiidu.

25.09.2015