Uudista

Vanemuise väike maja on osa Euroopa ajalooliste teatrimajade Balti teekonnast

Aprilli lõpus toimus Poola pealinnas Varssavis rahvusvaheline teatrikonverents, mille korraldas organisatsioon Perspectiv – Association of Historic Theatres in Europe. 2003. aastal Euroopa Liidu toel loodud organisatsioon tegeleb Euroopa ajalooliste teatrimajade kultuuripärandi tutvustamisega.

Erinevate Euroopa regioonide ajaloolise teatriarhitektuuri tutvustamiseks on loodud mitmeid marsruute arhitektuuri- ja teatrihuvilistele: olemas on Nordic Route, kuhu kuuluvad Taani, Norra ja Rootsi teatrid, German Route, kuhu kuuluvad erinevad Saksamaa ajaloolised teatrid, Emperor Route (Austria ja Tšehhi Vabariik), Italian Route (Itaalia teatrimajad), Channel Route (Belgia, Madalmaad ning Suurbritannia).

Tänavusel konverentsil Varssavis asutati uus ajalooliste teatrimajade marsruut: Balti teekond (Baltic Route), kuhu Eestist kuuluvad Vanemuise väike maja ning Eesti Draamateatri hoone, Lätist Läti Rahvusooper ning Läti Rahvusteater, Leedust Vilniuse Vene Draamateater ning viis erinevat teatrihoonet ja teatrimuuseumi Poolast.

VAATA TEATRIMAJADE BALTI TEEKONDA

15.05.2015