Uudista

Vanemuise teatrit külastab enam kui 200 õpetajat

Vanemuise teatris toimub 17. septembril traditsiooniline õpetajate infopäev, mis toob hooaja alguse puhul teatrisse enam kui 200 Lõuna-Eesti õpetajat. 

Õpetajad saavad infotunnis ülevaate noortetöö programmidest ning Vanemuise teatri hooajast räägivad balletijuht Mare Tommingas, draamajuht Tiit Palu, dramaturg Sven Karja ja ooperisolist Rasmus Kull.

Vanemuise noortetöö juht Katrin Loonurm sõnas, et õpetajad on teatri jaoks äärmiselt olulised partnerid, kellega koos töötatakse selle nimel, et teater oleks kõikide teiste populaarsete meediumite kõrval noorte hulgas kõrgelt hinnatud. „Teatrimaailm on ääretult põnev. Tahame, et õpetajad ja noored teaksid, et teater ei ole vaid lavastus, mida vaadata – see on õppimise vorm,“ ütles Loonurm.

Vanemuise noortetöö raames on välja töötatud mitmeid programme, mis viivad kooliõpilased kulisside taha ja näitavad, kuidas teater sünnib. „Näitame seeläbi teatrielu mitmekülgsust ja anname teadmisi ja oskusi sellistest ametitest nagu rekvisiitor, butafoor, grimeerija ja kostümeerija. Nende kogemuste kaudu omavad noored ülekantavaid oskusi, mida kasutada nii koolitunnis kui ka isiklikus elus,“ rääkis Loonurm.

Vanemuise noortetöö haridusprogrammid pakuvad võimalust veeta teatris kas põnev koolitund, -päev või pühenduda teatrile enam kui nädala. Näiteks on viimaste aastate populaarseimad programmid „Lastele keelatud“ töötuba ja „Koolipäev teatris“. Kooliõpilaste seas on menukas ka Kollase Kassi suvekool, kus intensiivse nädala jooksul saavad noored osaleda teatri loomeprotsessis ja mille tulemusena jõuab lavale etendus, kus õpilased on ise kõik loonud.

Alanud hooajal toob Vanemuine lastele ja noortele suunatult lavale kaks lavastust, mis pärinevad armastatud lastekirjanike sulest ning mida saab siduda ka kooli kirjandustundidega. Astrid Lindgreni põlvkondadeüleselt armastatud muinasjutt jõuab lavale Tiit Palu lavastusena „Vennad Lõvisüdamed“. Jätkuvad ka Naksitrallide seiklused. Eno Raua raamatu põhjal tuleb lavale tantsulavastus „Naksitrallid 2: rotid ründavad“. Taas on laval „Punamütsike“ ja teatrirõõmu pakuvad mitmed teised klassikat ja uusloomingut pakkuvad draama-, tantsu- ja muusikalavastused.

Õpetajate infopäeva korraldab Vanemuine juba üheksandat korda.

16.09.2021