Uudista

Vanemuise teatrisse tuleb täna üle 200 õpetaja

Täna, 17. septembril on Vanemuise väikesesse majja hooaja alguse puhul tasuta teatrisse kutsutud üle 200 õpetaja üle Eesti.

Vanemuise teatril on hea tava õpetajad tänuks suure töö eest sügisel teatrisse kutsuda. Tänavu on õpetajad palutud Vanemuise väikesesse majja, kus kl 19 mängitakse neile etendust „Pikk päevatee kaob öösse“.

Enne etendust, kell 17 tutvustab Vanemuise noortetöö osakond haridusprogramme. Lisaks toimuvad õpetajatele töötoad „Lastele keelatud “ ja „Kostüümimäng“. Kell 18 antakse ülevaade Vanemuise teatri uue hooaja repertuaarist.

Vanemuise haridusprogrammides on hariduslikud lavastused “Valmisolek on kõik”, muusikatunnid “Appi, Ooper!?” I ja II, tantsutund “Tants läbi aegade”, mis toimuvad tänavu kindlatel kuupäevadel. Lisaks saab tulla “Klassist välja!” ning veeta “Koolipäev teatris”. Teatri telgitaguseid tutvustavad teatriekskursioonid suures ja väikeses majas ning teatritunnid “Lastele keelatud!” ja “Kostüümimäng”. Butafoorse koogi meisterdamise töötoas harjutatakse kätt kunstnik-butafoori ametiks.

Lasteaiaealised saavad teatri etiketi selgeks Kollase Kassi teatritunnis ning koostöös TÜ loodusmuuseumiga viiakse läbi tundi “Mängult või päriselt” ja “Pöörane pööripäev”.

Märtsis ootame gümnasiste arutlema Vanemuise lavastuste üle konkursil “Arukas arvustaja”.

Täpsem info ja tellimised: https://www.vanemuine.ee/noortetoo/

17.09.2020