Uudista

Vanemuise teatrisse on täna oodata üle 400 õpetaja üle Eesti

Täna, 10. oktoobril on Vanemuise väikesesse majja hooaja alguse puhul tasuta teatrisse kutsutud ligi 450 õpetajat.

Vanemuise teatril on hea tava õpetajad tänuks suure töö eest sügisel teatrisse kutsuda. Tänavu on õpetajad palutud oma 100. sünnipäeva tähistavasse väikesesse majja, kus kl 19 mängitakse neile etendust „Rehepapp“.

Maja avatakse kl 17, 17.30 esinevad õpetajatele balletikooli õpilased, kl 18 algavas infotunnis antakse ülevaade Vanemuise uutest haridusprogrammidest ning repertuaarisoovitusi jagab teatri dramaturg Sven Karjalt.

Vanemuise noortetöö juht Mall Türk kommenteerib, et viimase viie aasta populaarseim haridusprogramm on olnud „Koolipäev teatris“, mis on kavas ka sel hooajal. “Sellele on lisandunud suure maja lavatehnika demonstratsioon – ainulaadne võimalus näha, kuidas suur lava “elab”. Tänavu on võimalik tulla ekskursioonidele ka Vanemuise väikesesse majja – 100 aastat ajalugu sisaldab endas tervet hulka põnevaid lugusid,” lisab Türk.

Teatrikuud tähistab Vanemuise noortetöö 12. märtsil 2019 Koolinoorte teatripäevaga. Tartusse tulevad teatrid üle Eesti ja toovad Tartumaa õpilastele kaasa omi etendusi ning töötubasid. Eesti Etendusasutuste Liidu ja heategevusfondi Aitan Lapsi toel saavad õpilased sel päeva osaleda programmides tasuta.

Aitäh, armsad õpetajad ja köitvate kohtumisteni teatris!

10.10.2018