Uudista

Vanemuise teatris esietendub lastelavastus „Kunksmoor ja kapten Trumm“

Lavastajad Janek Savolainen ja Katrin Pärn toovad 9. septembril Teatri Kodu lavale Aino Perviku armastatud raamatu põhjal loodud lastelavastuse „Kunksmoor ja kapten Trumm“, tähistades sellega sümboolselt ka 50 aasta möödumist Aino Perviku „Kunksmoori“ ilmumisest.

Vanemuise teatris lavale jõudev Aino Perviku armas ja vaimukas lugu Kunksmoorist ja kapten Trummist on lugu looduse avarusest ja linna kammitsaist, tülitsemisest ja leppimisest, enesekaotamisest ja -leidmisest, ning nõiarohtude, edevuse ja armastuse imelikust mõjust.

„Hea lasteraamatu tunnuseks on enamasti see, et lapsed saavad seda lugeda ja mõista oma vanuse tasandilt ning täiskasvanutele avanevad sama raamatut lugedes oma elukogemusest lähtudes omakorda uued tasandid. „Kunksmoorist“ võib aga leida muudki: nii mõnigi rohkem kui 50 aastat tagasi kirja pandud mõte mõjub tänapäeval üllatavalt ajakohaselt. Kui eesti kirjandusest peaks otsima praeguse rohepöörde maskotti, siis Kunksmoor sobiks suurepäraselt. Oma loodusravi, lindude pigist päästmise ja merelahe puhastamisega, samuti retkega Ida-Virumaa tuhamägede vahel, mis õnnetult korstnas lõppes, mõtles tema roheliselt juba siis, kui ühiskond neist teemadest veel üsna vähe rääkis,“ jagas oma mõtteid „Kunksmoorist“ Vanemuise teatri dramaturg Anu Tonts.

Kunksmoori rollis on laval Merle Jalakas ja kapten Trummi kehastab Jaan Willem Sibul. Mitmes rollis teevad kaasa Ats Aavakivi ja Janek Savolainen.

Lavastajad Katrin Pärn ja Janek Savolainen on ühtlasi ka lavastuse kunstnikud. Muusikaline konsultant on Ele Sonn ning valguskujunduse autor Tauri Kötsi.

06.09.2023