Uudista

Vanemuise teatrile valmis helilogo

Vanemuise teatri graafiline logo ja tuntud publikukutsung said enda kõrvale helilogo, kus kõlavad vastu Vanemuise traditsioonid ja värskus.

Vanemuise teatri praeguseni kasutuses olev helimärk, publikukutsung Juta ja Ülo duett „Õnn, meie juurde jää, jää meiega“ Evald Aava ooperist „Vikerlased“ kõlas Vanemuise teatris esimest korda aastal 1967. See 55-aastase traditsiooniga publikukutsungi meloodia ongi Vanemuise helilogo aluseks.

Helilogo heaks on ajaloolise taustaga meloodiasse põimitud modernseid elemente, mis panevad logo kõlama suursuguselt, rikkalikult ja väärikalt.

Helilogo on loonud Bränd Sound esindajad Maksim Adel ja Ikevald Rannap. Kogu protsess toimus tihedas koostöös Vanemuise teatri muusikajuhi Risto Joosti ning teiste loominguliste juhtide, teatrijuhi ja turundusosakonnaga.

Risto Joosti sõnul kaasajastab helilogo Vanemuise teatri väärikat profiili. „Vanemuise uue helilogo kasutuselevõtuga soovime anda Vanemuise teatrile kaasajaga kaasas käiva kuvandi, mida saab lisaks teatrifuajeele kasutada ka erisündmustel, raadios, televisioonis ja sotsiaalmeedias. Koostöös Bänd Sound esindajatega oleme läbi kuulanud kümneid helilogo variante erinevate instrumentidega, mis ühelt poolt kannavad endas traditsiooni ja teisalt nooruslikku värskust. Vanemuise helilogona kuulebki meie kõikide soovide summat.“

„Meil oli vastutusrikas väljakutse luua Vanemuise teatrile esmaklassiline helilogo, mis annaks edasi nende suursugusust ajalugu ning oleks modernse ja värske kõlaga. Brändi helilogo on sama oluline, kui visuaalne logomärk ja me oleme väga tänulikud, et teater Vanemuine usaldas helilogo loomise just Bränd Sound kätesse. Meil on tulemuse üle hea meel ning oleme valmis uuteks väljakutseteks,“ rääkisid helilogo loojad.

Kuula helilogo Bränd Sound veebilehelt.

25.04.2022