Uudista

Vanemuise teatrijuht väisab Tamperet

Vanemuise teatrijuht Aivar Mäe on koos teatri lavastusala juhi Karis Hindriksoo-Pitsiga visiidil Tartu sõpruslinnas Tamperes, kus kohtutakse sealse kultuuri eestvedajatega ning tutvutakse potentsiaalsete etenduspaikadega.

Aivar Mäe külastab visiidi käigus Tampere linnavalitsuse kultuuriosakonna esindajatega, juhataja Niina Salmenkangase ja arendusjuhi Jaakko Laurilaga ning Vanemuise teatri sõprusteatri, Tampere Linnateatriga. Visiit viib ta ka kohtumisele Tampere-talo juhi Paulina Ahokasega ning vaatama Vanemuise teatris mitmeid muusikale lavale toonud Samuel Harjanne lavastatud ooperit „La Traviata“.

„Omaltpoolt plaanime lähitulevikus Soome teatripubliku repertuaari rikastada Vanemuise teatri lavastustega. Soomlased on ooperit armastav rahvas, nii on tõenäoliselt üks lavastustest aprillis Vanemuise teatris esietenduv Giacomo Puccini ooper „Turandot“. Kohtumisel sõprusteatriga arutame Tampere Linnateatri külalisetenduste võimalusi Vanemuise teatris,“ jagas Mäe.

Vanemuise teatri delegatsioon on tänaseks vaadanud üle võimalikud etenduspaigad Lätis ja Leedus ning teinud kokkuleppeid Eesti-sisesteks ringreisideks, mis annavad võimaluse publikule väljapool Tartut ja riigipiiri näha Baltimaade ainsa kolmežanriteatri väga head repertuaari kodukohast lahkumata.

06.03.2024