Uudista

Vanemuise teatri draamatrupp jagas kolleegipreemiaid

Vanemuise draamatrupi kolleegipreemiate jagamisel võidutses lavastus „Sada grammi taevasina“, tragikomöödia „Neljas õde“ võimaldas näitlejatel teha oma parimad rollisooritused.

Vanemuise draamatrupp kogunes läinud pühapäeval meeleolukale koosviibimisele, mille käigus toimus ka traditsiooniline kolleegipreemiate hääletus läinud aasta parimate väljaselgitamiseks.

Draamanäitlejad valisid aasta parimaks lavastuseks Artur Alliksaare elust ja loomingust inspireeritud Urmas Vadi autorilavastuse „Sada grammi taevasina“. Parima meespeaosalise tiitliga pärjati Veiko Porkaneni, kes täidab lavastuses poeedi nimirolli. Porkaneni tunnustus hõlmab ka rollitäitmist tragikomöödias „Neljas õde“.

Parima naispeaosatäitjana tunnustasid kolleegid Maarja Johanna Mägi rollide eest lavastustes „Neljas õde“ ja „Pisuhänd 2“.

Meeskõrvalosatäitjana tõsteti esile Ken Rüütlit ja tema rolle lavastustes „Kirsiaed“, „Leopoldstadt“ ja „Neljas õde“. Ühtlasi on Ken Rüütel Vanemuise draamatrupi hõivatuim näitleja, kes 154. hooajal käis laval 112 korda.

Parima naiskõrvalosatäitja auhinnaga premeeriti Piret Laurimaad rollide eest lavastustes „Sada grammi taevasina“ ja „Neljas õde“.

Veel anti üle eripreemia, millega tunnustati parimat kolleegi. Selle tiitli pälvis näitleja Karol Kuntsel.

Preemiate väljaandmisele panid õla alla Kaubamaja, Apollo, restoran Humal, V Spa, Ronimistehas ja A. Le Coq.

Fotol vasakult: Karol Kuntsel, Maarja Johanna Mägi, Lena Barbara Luhse ja Reimo Sagor, Veiko Porkanen, Piret Laurimaa ja Ken Rüütel.
Pildi tegi Anu Tonts.

08.01.2024