Uudista

Vanemuise teater tutvus etenduspaikadega Lätis

Vanemuise teatrijuhi Aivar Mäe eestvedamisel viibis teatri delegatsioon 23. ja 24. novembril 2023 Lätis. Naaberriigis külastati nelja kontserdisaali ja ooperimaja, milles nähakse etenduspaika Vanemuise ooperi- ja balletilavastustele. 

Kahepäevasel väljasõidul külastasid Vanemuise teatrijuht ning teatri lavastusala ja muusikaosakonna esindajad Vidzeme kontserdisaali Cēsises, Ventspilsis asuvat Latvija kontserdisaali, Jurmalas tegutsevat Dzintari kontserdisaali ning Riia Rahvuslikku Ooperit.

Aivar Mäe sõnul oli see tulevikku vaatav väljasõit, kus tutvuti kontserdi- ja ooperimajade juhtide, etenduspaikade loominguliste juhtide ning saalide tehniliste võimalustega. Jurmalas võttis teatri delegatsiooni vastu Läti Kontserdi juht Guntars Kirsis.

„Need külastused andsid meile ülevaate, kuhu etenduspaika millise lavastusega Vanemuise teater külalisetendusi andma saaks minna. 2025/2026. aasta alguses tahame anda Lätis nädala jagu ooperi- ja balletilavastuste etendusi, tutvustades seeläbi Baltimaade ainsa kolmežanriteatri repertuaari ja loomingulist käekirja. Vanemuise teatri tänane tase on niivõrd hea, et tahame seda jagada ka publikule väljapool Eesti riigipiiri. Vanemuise teatri etendused mõjuvad sealsele publikule kindlasti värskendavalt,“ on Mäe veendunud.

Tuleva aasta alguses vaadatakse võimalikud etenduspaigad üle ka Leedus ja Soomes. 

Lisaks pilguheiduga välismaa suunal plaanib Vanemuise teater tulevikku ka Eesti-siseseid ringreise. Hiljaaegu külastati Rakvere linna, kus sealne kultuurikeskus tutvustas Rakvere spordikeskust kui potentsiaalset etenduspaika. Nii on võetud siht pakkuda sealse piirkonna publikule 2024. aasta teises pooles mitmeid kontserte, aga ka Vanemuise teatri muusikalide külastamise võimalusi.

 

22.11.2023