Uudista

Vanemuise teater tunnustas kolleege

Vanemuise teatris toimus hooaja lõpu puhul traditsiooniline kolleegipreemiate pidu, kus teiste tunnustamiste kõrval anti välja aasta vanemuislaste tiitlid. Teatri 153. hooaja aasta vanemuislane lava peal on draamanäitleja Maarja Johanna Mägi ja lava taga inspitsient Aime Roosileht.

Aasta vanemuislase tiitlit jagati tänavu 20. korda. Aasta vanemuislase teatriülesesse salajasse hääletusvooru pääsesid meeskonnasisese salajase hääletuse tulemusena enim hääli saanud kolleegid. Aasta vanemuislase valimine toimus kahes kategoorias: üks laureaat valiti lavajõudude seast, teine nende hulgast, kes oma igapäevatöös lavale ei astu.

Aasta vanemuislane lava taga on inspitsient ehk etenduse juht Aime Roosileht.

Aime Roosileht kolleegipreemiate peol aasta vanemuislase tiitlit vastu võtmast. Foto: Imbi Mälk

Aasta vanemuislaseks lava peal valiti draamanäitleja Maarja Johanna Mägi. Maarja Johanna tervitas vanemuislasi auhinnapeo ajal Viinist, kus ta koos Vanemuise draamatrupiga viibib. Ühine reisisihtkoht ei ole aga juhuslik. Nimelt toimub sügisel esietenduva uuslavastuse „Leopoldstadt“ tegevus just seal. Nii läksid draamanäitlejad linna ja õhkkonda tunnetama ja endast läbi laskma, et saadud kogemus pärast lavale üle kanda.

Maarja Johanna Mägi Viinis. Foto: erakogu

Aasta vanemuislase tunnustusega kaasnes graveeringuga käekell ning teatri toetaja Tarmeteci tehasest pärinev rehvi ilukilbi detail, et töösära ei luhtuks ning hoog ega motivatsioon ei peatuks. Tarmeteci tehases tehti auhinnale ka vastav lasergraveering.

Kolleegipreemiad

Kolleegipreemiate peol tunnustati kõiki neid kolleege, kes meeskondlikul hääletusel esile tõsteti.

Lavajõudude seast pälvisid lähemate kolleegide tunnustuse oboe-abikontsertmeister Anastasiia Cherniak, 2. viiul–abikontsertmeister Vlad Câmpean, metsasarv-kontsertmeister Kreete Jacob, kontrabass-kontsertmeister Linda Viller, balletiartist Bradley Handley Howell, balleti esisolist Raminta Rudžionytė-Jordan, kooriartist Hisatoshi Nezu, kontsertmeister Katrin Nuume ja draamanäitleja Maarja Johanna Mägi.

Väljaspool lava töötavatest vanemuislastest said tunnustatud inspitsient Aime Roosileht, juhiabi Deivi Pard, juurdelõikaja Edith Ütt, mehhatroonik Even Poltan, publikuteenindajad Heleri All ja Mari Vahtramägi, kunstnik-butafoor Innari Toome, heli- ja videomeister Juho Porila, kunstnik-rekvisiitor Kaie Uustal, majade perenaine Kaili Pärn, noortetöö juht Katrin Loonurm, lavameister Mart Visnapuu, valgusmeister Tõnu Eimra, grimeerija-juuksur Viktoria Rüster, kostüümilao juhataja Raina Varep ja kommunikatsioonijuht Virge Ratasepp.

Tööjuubilarid

Kolleegipreemiate õnnitleti ka tööjuubilare. Viimasel poolaastal täitus 35 aastat Vanemuise teatris valgusmeistril Andrus Treieril, 30 aastat kooriartistil Rainer Aarsalul ning 25 aastat draamanäitlejal Külliki Saldrel.

Teater tänab oma toetajaid: Tallink, Tarmetec, Amserv, Martell ja Tartu linn. Vanemuise teatri kolleegipreemiate jagamist toetasid Goldtime ja A Le Coq.

27.05.2023