Uudista

Vanemuise teater toetab TÜ Kliinikumi Lastefondi kaudu südamehaiget Egertit

Vanemuise Kollase Kassi Suvekoolis valminud lavastus “Pikkurilli” räägib loo esimesse klassi minevast südamehaigest poisist, kellele päkapikk laenab oma südame. Lavastus põhineb Lehte Hainsalu samanimelisel muinasjutul.

Lavastus esietendus 26. augustil 2018 ning järgmised etendused toimuvad 9. ja 10. detsembril Sadamateatris.

„Pikkurilli“ etendustest saadud tulu annetab Vanemuise teater Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi kaudu 16- aastasele Pärnu poisile Egertile, kellele siirdati geenihaiguse tõttu süda.

Möödunud aasta novembris teostati poisile Helsingi Lastehaiglas südame siirdamine, millega on Egert kõige noorem inimene Eestis, kellele on kunagi südamesiirdamine tehtud. Ravikulude katmiseks toetab Lastefond Egertit iga kuu ravimite, spordiklubi kuukaardi eest tasumisel ning transpordikulude maksmisel Helsingisse ja Tartusse arsti juurde.

„On väga tore, et lavale toodud näidend on ka päriselus nii armsalt elustunud – päkapiku asemel on küll targad ja võimekad tohtrid, aga üks laps on saanud uue südame ning on tänu sellele täna meie hulgas. Vanemuise Kollase Kassi Suvekoolis osalevad lapsed on Egerti eakaaslased ja võimalus just talle oma tegevusega abiks olla, annab heategevusele nende jaoks väga isikliku sisu ning on  seepärast ääretult oluline,“ ütles Vanemuise noortetöö juht Mall Türk.

Vanemuise Kollase Kassi suvekooli lavastuse „Pikkurilli“ juhendajad on Kristo Toots ja Katrin Kalma. Osades Arabella Antons, Elis Talvet, Eva Metspalu, Grete Kaio, Hanna Aadusoo, Jonathan Darvish-Kojori, Karita Käesel, Karmen Parijõgi, Kristjan Häggblom, Kristjan Kundla, Laure Kiivit, Liis Lillemägi, Mann Rask, Mia-Gita Babitš, Oliver Valk, Oskar Puis, Robin Õige, Sander Kõiv, Triinu Halgma ja Triinu-Liis Tammjärv.

https://www.vanemuine.ee/repertuaar/pikkurilli/

SA TÜ Kliinikumi Lastefond on üks vanimaid ja suuremaid üle-eestilisi lastehaiglate juures tegutsevaid heategevusorganisatsioone, mis on alates 2000. aastast annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning eriravi või -hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid kokku ligikaudu nelja ja poole miljoni euroga.

Lastefondi vahendusel on võimalik haigeid lapsi aidata hakates püsiannetajaks aadressil https://www.lastefond.ee/pusiannetus/vormista-pusiannetus/.

06.12.2018