Uudista

Vanemuise teater planeerib etendusi Saaremaal

Vanemuise teatri delegatsioon külastas 23. jaanuaril 2024 Saaremaad, eesmärgiga vaadata üle võimalikud etenduspaigad, kus tuleva aasta jaanuari kümme etendust anda. 

Vanemuise teatrijuht Aivar Mäe, Vanemuise teatri lavastusala ja muusikaosakonna esindajad külastasid Kuressaare teatrit ja Kuressaare spordikeskust kui võimalikke etenduspaiku, vaatasid üle majutusvõimalused ning arutasid kultuurisündmuse toomist Saaremaale vallavanema Mikk Tuisu ning abivallavanemate Koit Voojärve ja Liis Lepikuga.

Aivar Mäe sõnul on Saaremaa kultuurisõbrad väga tublid Tartus Vanemuise teatris käijad, ent see ei vähenda soovi tuua Saaremaale kohapeale Vanemuise teatri ooperi-, draama-, balleti- ja muusikalilavastusi ning kontserte. „Anname Saaremaal kokku kümme etendust ja kontserti, pakkudes elamust nii kogenud teatrikülastajale kui ka noorele kontserdihuvilisele. Kindel on, et vahetame kandle mere vastu ja oleme 7.–11. jaanuarini 2025 Saaremaal. Saaremaa ootab ja meil on rõõm seda ootust täita,“ ütles Aivar Mäe.

Saaremaa vallavanem Mikk Tuisk sõnas, et Vanemuise soov pakkuda suurtele ja väikestele saarlastele eriilmelisi teatri- ja muusikaelamusi on väga tänuväärne ning tervitatav ettevõtmine. „Meil kõigil on järgmise aasta jaanuaris võimalus nautida Vanemuise teatri repertuaari ja seda oma kodusaarel,“ lisas Tuisk. Vallavanema sõnul rikastab tartlaste pakutav programm Saaremaa talvist kultuurielu ja toob publiku sekka kindlasti ka neid inimesi, kes pole varem Vanemuise teatri etendusi näinud.

Fotol vasakul Saaremaa vallavanem Mikk Tuisk ja paremal abivallavanem Koit Voojärv, keskel Vanemuise teatrijuht Aivar Mäe. Autor: Anu Vares

24.01.2024