Uudista

Vanemuise teater otsib uude muusikali osatäitjaid

Lavastaja Samuel Harjanne toob 2024. aasta novembris Vanemuise teatri suure maja lavale muusikali „Kinky Boots“. Avatud on konkurss osatäitjate leidmiseks.

Soomest pärit lavastaja Samuel Harjanne lavastajakäekiri on Vanemuise teatri muusikalipublikule juba tuttav. Tema lavastajatöö on varasemalt Vanemuise lavale toonud muusikalid „Hüljatud“ ja „Nunnad hoos“. Uus muusikalilavastus „Kinky Boots“ räägib loo ühest kingavabrikust, sõprusest ja leidlikest lahendustest, mis aitavad märgata seda, mis on elus tegelikult oluline.

Otsime muusikali järgmisi osatäitjaid:

  • Ingleid ehk drag queen‘e
  • Kõrvalrollidesse ja ansamblisse nii nais- kui ka meesartiste

Ingli rolli kandideerivatel meesartistidel tuleb hiljemalt 10. maiks saata aadressile teater@vanemuine.ee video, kus:

  • lauldakse üht muusikalist pärit poplaulu. Video pikkus peab olema maksimaalselt kaks minutit. Laul võib olla mistahes keeles, ent peab näitama kandidaadi vokaalseid võimeid.
  • esitatakse üht tantsunumbrit. Sellega saab demonstreerida oma võimeid tantsulaval ja jagada oma erioskusi. Kuna muusikal eeldab kõrgetel kontsadel tantsimist, võib sedagi teha, näitamaks kui hästi end kontsadel tantsides tuntakse.

Kõrvalrollidesse kandideerivatel inimestel tuleb hiljemalt 14. maiks saata pildiga CV aadressile teater@vanemuine.ee. Kõikide kandideerijatega võetakse ühendust ja jagatakse edasist infot prooviesinemisel esitatavate lugude kohta.

Prooviesinemised toimuvad Tartus 21. mail algusega kell 9:30.

24.04.2023