Uudista

Vanemuise teater kuulutas välja konkursi balletijuhi leidmiseks

Seoses Vanemuise teatri praeguse balletijuhi lepingu lõppemisega ootab teater hiljemalt 31. jaanuariks 2024 balletijuhi ametikohale kandideerijate loomingulist visiooni ja tegevuskava Vanemuise balletitrupi järgmiste aastate suundumusteks. Konkursi võitja asub tööle alates 1. augustist 2024.

Vanemuise teatri balletijuht vastutab rahvusvahelise balletitrupi töö kavandamise, balletirepertuaari planeerimise ja kõrgel tasemel elluviimise eest. Samuti on tema kanda ka balletitrupi arendamine.

Vanemuise teater on Baltimaade ainus kolmežanriteater, kus kõik kolm žanri peavad töötama sünergias. Seepärast on kandideerimise eelduseks balletialane kõrgharidus ning varasem töökogemus ooperi- ja balletiteatris.

Oluline on lavastaja-koreograafi kogemus töös balletitrupiga, balletivaldkonna ja kaasaegse tantsuteatri tundmine ning rahvusvaheliste kontaktide omamine, samuti hea suhtlemisoskus eesti keeles ja inglise keele tööalane valdamine. Isikuomadustelt peaks kandidaat olema avatud, hea suhtlemis- ja planeerimisoskusega ning algatus-, koostöö- ja analüüsivõimeline.

Kandideerija peab oma CV kõrval esitlema vähemalt kahte oma koreograafiale loodud balletilavastust, mille kriitika on avaldatud mõnes suuremas Eesti või rahvusvahelises meediaväljaandes.

Kandideerimisdokumente (CV ja visioonikirjeldus) oodatakse märgusõnaga „Balletijuht“ hiljemalt 31. jaanuariks 2024 e-posti aadressile konkurss@vanemuine.ee. Lisateavet jagab Vanemuise teatri personalijuht Kristiina Kangur telefonil 744 0118.

Vanemuise teatri balletitrupis tantsivad 15 rahvuse esindajad, esiplaanil Vanemuise balleti esisolist Raminta Rudžionytė-Jordan lavastuses „Tuhkvalge“. Foto: Rünno Lahesoo

12.12.2023