Uudista

Vanemuise teater avab hooaja festivaliga Tartu linnas

Vanemuise teater avab oma 153. hooaja sel laupäeval, 27. augustil, kutsudes kõiki Tartu südalinna nautima kontserte ja eriilmelisi ülesastumisi, osalema teatriviktoriinis, tutvuma teatri telgitagustega, meisterdama ja veetma üheskoos teatrit täis päeva!

„Sarnaselt möödunud aastale, anname ka sel aastal hoogu Vanemuise teatri värskele, seekord juba 153. hooajale ja tuleme kogu teatriperega oma publikule lähemale — kesklinna parki, raekoja platsile ja veidi ootamatutesse kohtadesse. Avame teatri telgitaguseid, jagame ka kasulikku nõu ja rõõmustame kuulajaid-vaatajaid etteastetega, mis teatri igapäevasesse repertuaari ei kuulu. Loodan väga kohtuda sel päeval hästi paljude teatrisõpradega,“ rääkis Vanemuise teatrijuht Kristiina Alliksaar.

Sel päeval üllatavad Vanemuise artistid sümfooniaorkestrist ja ooperikoorist linlasi erinevate muusikaliste etteastetega Tartu turuhoones, Kaubamajas, Tartu raudteejaamas, kohvikus Truffe, Kvartalis ja kohvikus Shakespeare.

Keskpargi festivaliala

Keskpargi festivalialal jagub toredaid tegevusi kogu perele. Näiteks saab seal ühiselt liigutada koos Vanemuise balletiartistidega, kuulda luulet Emajõest, nautida ooperikoori kontserti, tutvuda ooperi telgitagustega ning osaleda draamanäitleja Karol Kuntseli juhitavas teatriviktoriinis, kus kõlavad ka muusikalised vahepalad.

Avatud on lasteala, kus kõik huvilised saavad koos Kollaste Kassidega mängida ning meisterdada oma Sipsiku. Grimmiosakond kolib oma töölauad parki ning dekoratsiooniala maalisaal tutvustab, kuidas jõuab lavalaudadele lastemuusikal „Sipsik“. Kohal on ka rekvisiitorid, kes avaldavad nii mõnegi teatrisaladuse.

Raekoja platsi festivalilava

Raekoja platsi festivalilavalt näeb ja kuuleb mitmeid kontserte: Vanemuise balleti- ja tantsukooli galakontserti, Vanemuise ooperikoori kontserti, Vanemuise sümfooniaorkestri ja solistide galakontserti ning festivali lõpetab Vanemuise sümfooniaorkestri ja Tartu ansambli Lonitseera ühiskontsert.

Keskpargi festivaliala päevajuhid on draamanäitlejad Maarja Johanna Mägi ja Oskar Seeman ning Raekoja platsi festivalilavalt juhatavad päeva ja õhtut draamanäitlejad Lena Barbara Luhse ja Ken Rüütel.

Festivalikülaline saab festivalialadelt endale lugemiseks võtta ka värskelt ilmunud Vanemuise teatri hooajakirja RAMP, mis tutvustab uue hooaja repertuaari ja teatrielu ning kaaneloona portreteerib armastatud draamanäitlejat Külliki Saldret.

Festivalile on sissepääs tasuta.

www.vanemuine.ee

22.08.2022