Uudista

Vanemuise teater annab külalisetendused Tallinnas

Vanemuise teater annab täna, 10. aprillil ja 16. aprillil kaks külalisetendust Tallinnas – ballett-farsiga „Don Juan“ ja draamalavastusega „Medeia“.  

Christoph Willibald Glucki muusikale loodud ballett-farsi „Don Juan“ on lavastanud Giorgio Madia (Itaalia):

„Mida tugevamini ma don Juanile, sellele Sevilla mängurile ja petturile, keskendusin, seda rohkem avardusid loo piirid ja tundsin, et vaja on jutustada mitte ainuüksi võrgutajast, vaid ka paljust muust. Oluline polnud enam ainult MIS, vaid ka KUIDAS. Don Juan saab igaühe jaoks vaid sedavõrd tõeliseks, kuivõrd vaataja-kuulaja panustab tema tegelaskuju elluäratamiseks kujutlusvõimet.“

„Don Juani“ dramaturg on Annegret Gertz (Saksamaa), kunstnik Cordelia Matthes (Saksamaa), kostüümikunstnik Bruno Schwengl (Austria), valguskujundajad Giorgio Madia (Itaalia) ja Tõnis Järs.

Osades Alain Divoux või Jack Traylen, Benjamin Kyprianos või Matteo Tonolo, Brandon Alexander või Alexander Drew, Maria Engel, Amy Bowring, Laura Quin, Tarasina Masi, Mirell Sork, Yukiko Yanagi, Raminta Rudžionyte, Lawrence Massie, Janek Savolainen, Silas Stubbs jt.

„Don Juan“ etendub 10. aprillil kell 19 Rahvusooperis Estonia.

Jaanuari alguses Sadamateatris esietendunud Euripidese tragöödia ainetel „Medeia“ on lavastanud ja dramatiseerinud Tiit Palu.

„Lavastus, mida näete, põhineb kahes olulises punktis Euripidese „Medeiale“: empaatia Medeia suhtes ning lõpplahenduse idee. Lisaks on kasutatud erinevaid müütide käsitlusi ning Euripidese algteksti tõlkeid inglise ja saksa keelde (eesti keelde pole Euripidese tragöödiat veel tõlgitud). Meie lavastuses mängivad ka meestegelasi naised. Seda ei saa jätta märkimata, sest märkamata see ei jää. Mis võib juhtuda sugude traditsiooniliste jaotuste, mõttemudelite, vastuoludega, kui laval pole vastamisi Mees ja Naine, vaid kaks Inimest? Kas siit võib kerkida teisi, värskelt inimlikke valupunkte?“

„Medeia“ kunstnik on Eugen Tamberg, valguskunstnik Karmen Tellisaar (Endla), osades Maria Annus, Külliki Saldre, Merle Jääger ja Kärt Tammjärv.

„Medeia“ etendub 16. aprillil kell 19 Teatris NO99.

10.04.2018