Uudista

Vanemuise suures majas esietendub komöödia „Üks mees, kaks bossi“

Laupäeval, 31. oktoobril esietendub Vanemuise suures majas komöödia „Üks mees, kaks bossi“ ehk pöörane sündmuste virvarr, mille keskmes on kavalpeast teener, kes satub teenima kaht isandat korraga.

Briti kaasaegse dramaturgi Richard Beani farsi skiffle’i-rütmis on lavastanud Andres Dvinjaninov (Emajõe Suveteater) ning tõlkinud Kalle Hein. Kunstnik on Riina Degtjarenko (Eesti Draamateater), muusikajuht Ele Sonn ning liiklumisjuht Marika Aidla.
Peaosas on Andres Mähar, teistes rollides on laval Marika Barabanštšikova, Piret Laurimaa, Ragne Pekarev, Priit Strandberg, Reimo Sagor, Sten Karpov, Riho Kütsar, Külliki Saldre, Peeter Volkonski, Märt Koik ja Mihkel Kallaste.

Beani ülimenukas farss on inspireeritud 18. sajandi itaalia suurima teatrimehe Carlo Goldoni tuntumaist teosest „Kahe isanda teener”. „Üks mees, kaks bossi“ toob selle vana loo ajas ja ruumis 1963. aasta Inglismaale. Pole mingit lootust hakata ülevaadet andma kõigist selles loos ette tulevatest sündmustest. Ütleme vaid, et asi saab alguse kihluspeol, kuhu ootamatult sajab sisse surnuks peetud eelmine peigmehe-kandidaat. Edasises hakkavad omavahel kohti vahetama pätid ja politseinikud, teenrid ja isandad, supid ja praed, mehed ja naised, meheriietes naised ja… Hingetõmbeks aga astub üles Eesti parim skiffle’i -muusika bänd koosseisus Alari Piispea (kontrabass), Karl Laanekask (kitarr), Margus Tammemägi (löökriistad), Priit Strandberg (rütmikitarr), Ele Sonn (klahvpillid).

Klassikaraadio intervjuu lavastuse teemal

30.10.2015