Uudista

Vanemuise Sümfooniaorkestri tasuta suvekontsert toimub 26. juulil algusega kell 20 Kassitoomel

2010. aastal taastas Vanemuise teater ühe kauni traditsiooni – oma 20. sajandi esimesel veerandil aset leidnud suvised klassikalise repertuaariga aiakontserdid. Juba kümnes kord toimub juulikuu viimasel pühapäeval Kassitoome orus Vanemuise Sümfooniaorkestri tasuta suvekontsert. Sissepääs publikule avatakse kell 18.30.

Tänavu peab Vanemuine sellekevadisest koroonaviirusest tingituna kontserdi korraldamise ümber organiseerima viisil, mis järgib kehtestatud piiranguid ja külastajate arvu vähendama 2000 inimeseni. Kes soovib sümfooniaorkestri ja solistide esitusest Kassitoomel vahetult osa saada, peab Vanemuise kodulehelt või teatri suure maja kassast soetama tasuta pääsme! See kindlustab sissepääsu piiratud publikualale. Väljaspool kontserdiala kogunemine ei ole kahjuks soositud ega lubatud. Sümfoonilise muusika austajad saavad nautida ülekannet ka kodust, ETV kanalilt algusega kell 22.

Kontserdile tulijatel tasub tähele panna 26. juulil toimuvaid muudatusi liikluskorralduses: kell 8-24 on autodele liikluseks suletud K. E. von Baeri tänav alates Näituse tänava ristmikust ja kell 18-22 Oru ja K. E. von Baeri tänav.

Peaaegu kõik Kassitoome suvekontserdid on toimunud Vanemuise muusikajuhi ja peadirigendi, maestro Paul Mägi taktikepi all. Oma selles ametis viimaseks jääva kontserdi kavasse on ta koondanud paremiku Kassitoomel kümne aasta jooksul esitatud teostest. Sel korral saab kuulda Tšaikovski, Verdi, Mozarti, Hatšaturjani, Straussi, Brahmsi, Beethoveni, Giménezi ja teiste tuntud heliloojate loomingut.

“On tore, et see kaunis ja väärt sündmus on leidnud endale nii palju ustavaid sõpru, kes armastavad klassikalist sümfoonilist orkestrimuusikat. Minu suur tänu eriliselt soojale, tundlikule, rõõmsale ja vastuvõtlikule publikule. Aktsiaselts GIGA ja Tartu linn on teinud kingituse, mida saavad nautida tuhanded soovijad. Loodan, et väljakujunenud traditsioon esitada maailmamuusika pärleid jääb Kassitoomel kestma,” sõnab maestro Paul Mägi.

Solistina astub üles Koit Soasepp (bass, Soome Rahvusooper) ning kaasa teevad Lembit Saarsalu saksofonil ja Jürmo Eespere klaveril. Konferansjee on Hannes Kaljujärv.

Kontserdi peatoetaja on AS GIGA. Koostööpartnerid on VSpa, Kvartal ja Coop Tartu.

13.07.2020