Uudista

Vanemuise sümfooniaorkester ja uuenenud Vanemuise kontserdimaja avavad reedel hooaja

Sel reedel, 4. septembril kell 19 toimub Vanemuise sümfooniaorkestri ja Vanemuise kontserdimaja hooaja avakontsert vastselt renoveeritud kontserdimajas.  

Avakontserdil tulevad ettekandele Eino Tambergi „Avafanfaarid“ ning aariad ja ansamblid ooperist „Cyrano de Bergerac“. Samuti esitatakse Ludwig van Beethoveni „Sümfoonia nr 9“.

Solistidena astuvad üles Pirjo Jonas (sopran), Helen Lepalaan (metsosopran), Juhan Tralla (tenor), Simo Breede (bariton) ning Märt Jakobson (bass).

Kontserti juhatab Vanemuise muusikajuht ja peadirigent Risto Joost.

Kaasa teevad Vanemuise sümfooniaorkester ja ooperikoor, Tartu Ülikooli kammerkoor ja Tartu Noortekoor.

Enne kontserti kell 18 esitletakse kontserdimaja Salva saalis Virge Joametsa raamatut “Vanemuise muusikateater aegade peeglis. 150 valitud lavastust”. Kohapeal on raamatut võimalik soetada soodushinnaga.

Avakontserdil näeb publik ka uuenenud Vanemuise kontserdimaja. Uue kuue on saanud kogu publikuala – fuajeed, garderoobid, tualetid. Värskenduse said spoonseintega piletikeskus, esimese korruse näitusesein koos valgustusega ning kohviku mööbel. Saali värvitoonid jäid samaks, mis on kummardus sisekujundajale Malle Agabušile, kes oli kontserdimaja esimese renoveerimise juures. Praeguse sisekujunduse autor on Madis Liplap.

Hooaja avakontsert saab teoks Vanemuise teatri ja Eesti Kontserdi koostöös.

01.09.2020