Uudista

Vanemuise Sümfooniaorkester avab kontserdihooaja

Sel nädalal alustavad Vanemuise Sümfooniaorkester ja Vanemuise kontserdimaja uut kontserdihooaega. Toimub kolm avakontserti Tartus, Jõhvis ja Tallinnas.

Avakontserdil kantakse ette Giacomo Puccini „Preludio sinfonico A-duur“, Eduard Tubina Sümfoonia nr 2 „Legendaarne“ ja Giacomo Puccini „Messa di Gloria“.

Kontserdid leiavad aset reedel, 15. septembril kell 19 Vanemuise kontserdimajas, laupäeval, 16. septembril kell 19 Jõhvi kontserdimajas ja pühapäeval, 17. septembril kell 16 Estonia kontserdisaalis.

Vanemuise Sümfooniaorkestrit dirigeerib Paul Mägi, solistidena on laval Mati Turi (tenor) ja Tamar Nugis (bariton). Kaasa teevad Tartu Ülikooli Kammerkoor ja Tartu Noortekoor.

Kontserdid saavad teoks Vanemuise teatri ja Eesti Kontserdi koostööna.

Vanemuise kontserdihooajal on pakkuda veel nii uusi kui traditsiooniks saanud kontserte. Mängukavast leiab näiteks kontserdi „Symphony meets Jazz“, kus laval on solistidena tenorsaksofonil Lembit Saarsalu ning Trio X of Sweden (Rootsi). See etendub Tartus (10.11), Pärnus (11.11) ja Tallinnas (12.11).

Novembri lõpus esitletakse ka maestro Paul Mägi ja Vanemuise Sümfooniaorkestri salvestatud CD-plaati Camille Saint-Saënsi “Orelisümfooniaga”.

17. detsembril toimub traditsiooniline advendikontsert Tartu Jaani kirikus.

Juba viieteistkümnendat aastat tuuritab Vanemuine koos orkestri ja säravate muusikaliartistidega mööda Eestit kontserdisarjaga „Memory“. 11.-15. jaanuarini toimuvad etendused Tartus, Pärnus, Paides, Jõhvis ja Tallinnas.

1. veebruaril leiab aset „Ooperigala 2018“ Vanemuise kontserdimajas. Üles astuvad solistid üle maailma: Seung Eun Lee (sopran, Korea), Aleksandra Kovalevich (metsosopran, Moskva Ooperiteater Helikon), Boldizsár László (tenor, Ungari), Marco Spotti (bass, Itaalia).

Koostöös Dirigentenforum des Deutschen Musikrates-iga toimub 4. mail maestro Paul Mägi meistriklass, kus orkestrit dirigeerivad kursustel osalejad.

18. mail panevad Vanemuise Sümfooniaorkester ja Vanemuise kontserdimaja hooajale taas punkti lõppkontserdiga ning loomulikult saab 30. juulil 2018 külastada Sümfooniaorkestri suvist tasuta kontserti Kassitoomel.

12.09.2017