Uudista

Vanemuise Sümfooniaorkester annab laupäeval Jaani kirikus advendikontserdi

Laupäeval, 19. detsembril algusega kell 18 annab Vanemuise Sümfooniaorkester Tartu Jaani kirikus traditsioonilise advendikontserdi, tänavu dirigeerib seda Taavi Kull.

Publik saab osa kolmest teosest: Felix Mendelssohn-Barthodly Kontsertavamäng Hebriidid op. 26; Tõnu Kõrvitsa Hümnid virmalistele ning Wolfgang Amadeus Mozarti Sinfonia Concertante viiulile, vioolale ja orkestrile Es-duur.

Soleerivad Triin Ruubel viiulil ning Andres Kaljuste vioolal.
Dirigent Taavi Kulli sõnul on viimasena ettekandmisele tulev teos mastaapne ning haruldane selle poolest, et pole just palju teoseid, kus soleerivad viiul ja vioola. „Solistid Triin Ruubel ja Andres Kaljuste on minu kauaaegsed teekonnakaaslased muusikuks kujunemisel ning ma loodan, et sel kontserdil leiab aset emotsionaalne ja professionaalne kohtumine sõprade vahel,“ lisab Kull.

Kontserdi piletihinna määrab iga külastaja ise, tehes annetuse Vanemuise Fondi. Vanemuise Fond loodi 30. detsembril 2006. aastal Tartu Kultuurkapitali juurde erakapitali ja Tartu linna toel. Fondi eesmärk on Vanemuise teatri töötajate erialase arengu ja koolituste toetamine.

17.12.2015