Uudista

Vanemuise ooperikoori kontserdi kava luues mõeldi Ukrainale

26. novembril kell 16 kõlab Tartu Pauluse kirikus Vanemuise ooperikoori kontsert „Imede aeg“. Ukraina juurtega Vanemuise peakoormeister Aleksandr Bražnik valis kontserdikavas esitamiseks teosed, mis mõjuvad kui palve. Kontserdi solist on sopran Maria Listra. Ukrainlased on kontserdile oodatud prii sissepääsuga.

„Väga paljud inimesed meie ümber elavad tavapärast elu, unustades, et sõda endiselt käib. See toimub siiani ja me ei tohi unustada. Minu ja paljude teiste jaoks, kelle sõbrad ja lähedased on Ukrainas, on see igapäev. Mõtlen neile koguaeg. Minu valitud teosed on kui palved läbi muusika. Nii tahangi läbi muusika palvetada koos publiku ja ooperikooriga. Kontserdi nimigi on „Imede aeg“ – püüame üheskoos seda imet luua ja oma palved välja saata,“ jagas peakoormeister Aleksandr Bražnik oma mõtteid.

Kontserdikava on loodud koos koormeister Kristi Jagodiniga. „Valisime kontserdil esitamiseks teosed, mis meeldivad nii meile kui ka koorile ning mida on nauditav laulda,“ rääkis Bražnik, kes valis kontserdikavasse mitmeid ukraina heliloojate teoseid.

Kõlavad Mõkola Dõletski „Ainusündinud poeg“, Mõkola Leontovõtši „Helde andja“, Mõhailo Shuhhi „Vaikne palve“ („Ja pilved sõudvad”), Lesia Dõtško liturgia nr. 2, „On seda väärt“ ning Jakov Jatsinevõtši „Oh, Jeruusalemmas“.

Eesti heliloojatest kõlavad kontserdil näiteks Cyrillus Kreegi Taaveti laul nr. 104, „Kiida, mu hing…” ja Taaveti laul nr. 141 „Issand, ma hüüan Su pole…”. Arvo Pärdi „Neitsilik Jumalaema“ ja Pärt Uusbergi „Mis on inimene”. Kontserdikavas on veel näiteks Antonio Lotti, William L. Dawsoni, Richard Rodney Bennetti ja Josef Rheinbergeri teosed. Teoseid juhatavad nii Kristi Jagodin kui Aleksandr Bražnik.

Ooperikoori esituste vahepeal esitab organist Anna Humal Michael Burkhardti, Alfred Karindi, Léon Boëllmanni ja Gordon Youngi loomingut orelil.

Pileti kontserdile saab soetada Vanemuise teatri kodulehelt või kontserdi eel Tartu Pauluse kirikust kohapealt.

Ukrainlased on kontserdile oodatud prii sissepääsuga. Piletitega aitab lahkesti Vanemuise teatri kassa. Lisainfo telefonil 744 0165 või e-posti teel kassa@vanemuine.ee.

17.11.2022