Uudista

Vanemuise ooperigala 2017

Vanemuise teatri ja Eesti Kontserdi koostööna sündiv ooperigala toimub Vanemuise Kontserdimajas 16. veebruaril kell 19.

Suurepäraste solistide esituses kuuleb muusikalisi lemmikuid Verdi, Tšaikovski, Puccini, Donizetti, Rubinšteini ja teiste kuulsate meistrite ooperitest.

Ooperigalat dirigeerib Vanemuise muusikajuht ja peadirigent Paul Mägi, osalevad Vanemuise sümfooniaorkester ja ooperikoor. Galal astuvad üles Vanemuise ooperisolistid: Pirjo Jonas, Karmen Puis, Valentina Kremen, Rasmus Kull, Reigo Tamm, Simo Breede ja Märt Jakobson; samuti Tamar Nugis, kes teeb sellel hooajal Vanemuises kaasa ooperites „Mozart ja Salieri“ ja „Reigi õpetaja“.

Külalissolistidena astuvad lavale sopran Angela Papale Itaaliast ja tenor Seung Jin Choi Koreast.

Angela Papale on koos töötanud tunnustatud dirigentidega nagu Paul Mägi, Carlos Esteva, Jeffrey Rink ja David Heusel ja orkestritega nagu: Roma Sinfonietta, Mehhiko Rahvuslik Sümfooniaorkester, Rahvusooper Estonia sümfooniaorkester, Iiri Raadio ja Televisiooni Sümfooniaorkester, Merano Kammerorkester, Virtuosi di Roma ja paljud teised. Tema repertuaaris on palju kuulsaid sopranirolle, sealhulgas näiteks Mimi „Boheemist“, Manon „Manon Lescaut’st“, Leonora „La forza del destinost“ jpt.

Seung Jin Choi on osalenud ooperilavastustes nii RO Estonias kui Vanemuises. Tema osatäitmiste hulgas on Riccardo „Maskiballis”, Froh „Reini kullas”, itaalia laulja „Roosikavaleris”, Alvaro „Saatuse jõus”, Calaf „Turandotis”, Simson „Simsonis ja Delilas”, Cavaradossi „Toscas”, Otello „Otellos”, Radames „Aidas”, don José „Carmenis”, Rodolfo „Boheemis”, Luigi „Mantlis”, Pinkerton „Madama Butterfly’s”, Bánk bán „Bánk bánis“ ning laulnud tenoripartiisid mitmetes suurvormides.

 

13.02.2017