Uudista

Vanemuise nõukogu kinnitas teatri 2016. aasta eelarve ja investeeringute plaanid

Täna, 11.12.2015,  toimus sihtasutuse Teater Vanemuine nõukogu koosolek, mille päevakorras olid 2016. aasta eelarve ja tegevuskava, sealhulgas suuremahuliste investeeringute kava kinnitamine.

Nõukogu kinnitas SA Teater Vanemuine eelarve kogusummas 18,78 miljonit eurot, millest ühekordsed investeeringud moodustavad 10,24 miljonit eurot. Vanemuise omatulu on 2,63 miljonit eurot.

Vanemuise 2016. aasta tegevuskava kohaselt lisandub teatri repertuaari 14 uuslavastust, etendusi on plaanis anda enam kui 400 ja külastajaid oodatakse ligi 170 000.

Teatrijuht Toomas Peterson: „Uuel aastal algab ammu planeeritud suure maja lavatehnika vahetus, mis viiakse läbi kahes etapis 2016.a. suvel maist septembrini ning 2017.a. suvel. Tänaseks on toimunud vajalikud rahvusvahelised riigihanked ja partneritega on sõlmitud lepingud, käib aktiivne ettevalmistus ja detailide täpsustamine, et kõik sujuks tõrgeteta. Nüüd küll usun, et suure maja avamise 50-ndaks tähtpäevaks 2017.a. on lavatehnika uuendatud.
Teatrijuhina on mul aga veel suurem rõõm vanemuislastest, kes lavadel säravad ja lava tagant toetavad. Sarnaselt eelmistele aastatele on neid väga põhjust kiita õnnestunud lavastuste eest. Ja vaatajaid sooja vastuvõtu eest. See annab energiat tulevikuplaane lihvida ja uute tulemusteni jõuda.“

Nõukogu esimees Paavo Nõgene: „Täna kinnitatud Vanemuise teatri eelarve loob võimalused, et kahe aasta pärast on lõppenud vajalikud uuendustööd Vanemuise teatrimajades ning olemas on  suurepärased võimalused teatriperele elamuste loomiseks. Kaasaegseima teatritehnikaga teater lähiregioonis on see, milliseks Vanemuise suur maja kahe aasta pärast on kujunenud. Maailmatasemel lavatehnika paigaldab Eesti suurimasse teatrisse Hollandi–Kanada ühisettevõte, kes võitis rahvusvahelise riigihanke ning omab laialdast kogemust teatrite renoveerimisel üle maailma. Publikul on, mida oodata ning millest juba varsti osa saada.“

SA Teater Vanemuine nõukogu esimees  on Paavo Nõgene ning liikmed Krista Aru, Aet Sallaste, Urmas Klaas ja Mart Velsker.

11.12.2015