Uudista

Vanemuise noortetöö pilootprojekt “Koolipäev teatris”

Vanemuise teatri suures majas toimub kolmapäeval, 12. novembril teatri noortetöö pilootprojekt „Koolipäev teatris“, mille raames osalevad ligemale 100 Tartu koolinoort kolmes põnevas õppetunnis. „Koolipäev teatris“ on suunatud vanemale kooliastmele ning sel hooajal pakume võimaluse klassiruumist väljaspool osaleda kirjandus-, füüsika- ja kehalise kasvatuse tunnis.

Kirjandustunni teema on  Eesti teatri ja Vanemuise lugu. Noored saavad ülevaate Vanemuise teatri ajaloost – Koidulast ja ärkamisajast kuni tänapäevase kolmežanriteatrini välja. Koolitunni viivad läbi dramaturgid Anu Tonts ja Sven Karja.
Füüsikatunni teema on optika.Tartu Mart Reiniku Kooli direktor, kauaaegne füüsikaõpetaja Enn Öpik demonstreerib Vanemuise suurel laval teatri valguspargi abil mis on valgus ja kuidas ta käitub.
Kehalise kasvatuse tunnis õpivad noored tundma klassikalise balleti põhipositsioone. Tunni viib läbi repetiitor-pedagoog Fabrice Gibert.
12. novembril kell 10-13 toimuval koolipäeval osalevad Tartu Hansa Kooli ja Tartu Kesklinna Kooli 7.- 9. klasside õpilased.
Samalaadne koolipäev teatris toimub ka 27. jaanuaril 2015.

Vanemuise teatri noortetöö tegijad on sel hooajal pakkumas teisigi uudseid kooliõpilasetele suunatud tegevusi. Lisaks „Koolipäevale teatris“ saab avastada balletti, lähemalt tutvuda muusikaližanriga, osaleda erinevates butafooria töötubades, osaleda teatrikriitika õpitubades ning interaktiivses draamatunnis.

Lähemat info Vanemuise noortetöö kohta leiate siit https://www.vanemuine.ee/teater/noortetoo/

11.11.2014