Uudista

Vanemuise loomenõukogu jagas preemiaid

Loomenõukogu preemia laureaadid vasakult: Olivia Lenssens, Kristel Eeroja-Põldoja, Ain Austa, Hiie Kirsimäe ja Rakveres viibiva Hannes Kaljujärve eest võttis tunnustuse vastu tütar Saara Kaljujärv. Foto: Rasmus Kull

Traditsiooniliselt iga aasta detsembris annab Vanemuise teatri loomenõukogu välja aastaauhinnad loomingulistele, tehnilistele ja administratiivtöötajatele. Auhinnaga kaasneb rahaline preemia.

Loomenõukogu draamapreemiaga tunnustati draamanäitlejat Hannes Kaljujärve tema rollide eest lavastustes „Galilei elu“, „Inspektor tuleb“ ja „Tõrksa taltsutus“. Ta on oma töökuse ja loomusega eeskujuks nii esimeses kui ka teises nooruses kolleegidele. Kolleegide sõnul on ta legend, kellelt on tohutult õppida – sellise näitleja ja isiksuse olemasolu teatris on rikkus.

Balletipreemia laureaat on balletisolist Olivia Lenssens, kes pälvis preemia erakordselt sügava ja tehniliselt täiusliku esituse eest Pjotr Tšaikovski balletis „Pähklipureja ehk Imeline jõuluöö”.

Muusikapreemia pälvis kauaaegne Vanemuise sümfooniaorkestri kontsertmeister Kristel Eeroja-Põldoja. Kolleegide sõnul on ta on pühendunud kolleeg nii proovisaalis, laval, orkestriaugus kui ka puhkenurgas. Lisaks arvukatele artistlikele soolodele on ta andnud erinevatel aegadel olulise panuse orkestri kunstilisse arengusse juba läbi mitme aastakümne.

Tehnilise töötaja preemia sai kunstnik-butafoor Ain Austa, kes on inspireerivalt, põhjalikult, metoodiliselt ning süsteemselt säilitanud ja arhiveerinud lavakujunduse kavandeid. Sellisel viisil ajaloo ja kultuuri säilitamine on väga väärtuslik. Ain on laiade teadmistega, väga põhjalik ja hooliv kolleeg ning tunnustatud oma ala ekspert ka väljaspool Vanemuise teatrit. Tema arvamus on olulise kaaluga. Aini aastatepikkune töökogemus ja omandatud teadmised on hindamatu väärtusega ning ta jagab lahkelt oma teadmisi kõikide kolleegide, aga ka praktikantidega, mille tulemusel areneb valdkond ka edasi. Aini ilmestab hästi vanarahvatarkus „Kus viga näed laita, seal tule ja aita!“.

Administratiivtöötaja aastapreemia vääriliseks tunnistati teatri kassapidaja Hiie Kirsimäe. Kogu kassa väike töötajaskond on tubli ning edukalt läbi tulnud piletivahetuste tulest ja piletitest ilmajääjate silmaveest. Kolleegide sõnul on Hiie oma vaiksel ja töökal moel inimene, kes säilitab tasakaalu ja positiivse oleku ka kõige keerulisemate klientidega. Siiras soov aidata, alla neelata ka kõige järsumate klientide pöördumised, oskus jääda alati tasakaalukaks, on imeline omadus, mis igapäevases kiiruses ehk jääb märkamatuks, aga kahtlemata väärib tunnustust, mis praeguse preemiaga Hiiele ka omaks sai.

08.12.2022