Uudista

Vanemuise Kollase Kassi Suvekool tuleb taas!

Vanemuise teater ootab 14 – 18-aastaseid noori ka sel suvel Kollase Kassi Suvekooli. Suvekool toimub 3. – 13. augustini Vanemuise väikeses majas Kristo Tootsi ja Katrin Kalma juhendamisel. Kümnekonna päeva jooksul valmib juhendajate käe all lavastus, kus laval on suvekooli õpilased, aga nende kanda on ka lavastuse tehniline pool. Tänavuse suvekooli keskmes on sõnalavastus. Suvekooli esietendus on 13. augustil kell 12 Vanemuise väikeses majas.

Suvekooli trupp valitakse prooviesinemisel 16. mail 2017 kell 15- 18 Vanemuise väikeses majas.

Kandidaadil palume esinemiseks ette valmistada

  • proosapala või luuletus
  • midagi, mida ta hästi oskab: laulda, tantsida, pilli mängida vms.

Prooviesinemisel osalemiseks palume ennast registreerida hiljemalt 15. maiks aadressil kollanekass@vanemuine.ee. Registreerimisel märkida osaleja nimi, vanus, kool, elukoht, meiliaadress, telefoninumber ja ka lapsevanema kontaktid.

Kollase Kassi Suvekooli osalustasu on 85 EUR, see sisaldab lõunasööke. Õppetöö toimub iga päev (k.a. L, P) reeglina kella 10-17ni, vajadusel ka pikemalt. Ööbimist ja teisi toidukordi teater ei taga.

Varasematel aastatel on Kollase Kassi Suvekoolis lavastatud: „Saaremaa onupojad“,  lavastaja Meelis Hansing (2010); „Kevade“, lavastajad Jaan Willem Sibul ja Katrin Luts (2011), „Vellkamm tu Estonia“ lavastajad Jaan Willem Sibul ja Madis Milling (2012); „Lõpp on vaikus“ lavastajad Merle Jääger, Imre Kose ja Mati Tikk (2013), „Kassid“, lavastajad Katrin Pärn ja Janek Savolainen (2014); „Nooremuine“ lavastajad Rasmus Kull ja Reigo Tamm (2015); „Suveöö unenäod“, lavastajad Rasmus Kull ja Reigo Tamm (2016).

 

03.05.2017