Uudista

Vanemuise kevadpoolaastal antakse kolm ligipääsetavat etendust

154. hooaja kevadel saavad vaegnägijad ja -kuuljad osa kolmest kirjeldustõlke ja tiitritega varustatud Vanemuise teatri etendusest.

Kirjeldustõlge tähendab, et nägemispuudega inimestele kirjeldatakse sünkroontõlke-aparatuuri vahendusel laval toimuvat, artistide kostüüme, lavakujundust – kõike seda visuaalset, milleta on raske teada, kes mida teeb, miks ja millal. Vaegkuuljatele kuvatakse lava kohale subtiitrid.

Pileti hind vaegkuuljale- ja nägijale ning tema saatjale 12 €.
Broneeringusoovid palume saata e-mailile kassa@vanemuine.ee või siivi@vanemuine.ee.

18. veebruaril 2024 kell 16 ballett „Tuhkvalge“

Jevgeni Gribi (RO Estonia) esimene täispikk ballett Edward Elgari ja Gustav Holsti muusikale. Lavalugu vaatab süvitsi noore naise sisemaailma. Sündmused rulluvad lahti visuaalselt lummavas mustvalges paigas, kus põimuvad elavate maailm ja teispoolsus.

www.vanemuine.ee/repertuaar/tuhkvalge

28. aprillil 2024 kell 16 lastemuusikal „Sipsik“ Eno Raua raamatu ja Edgar Valteri visuaalide põhjal

Anu parim sõber, rääkiv ja seiklustesse sattuv musta kahuse pea ja vahva triibulise kostüümiga nukk Sipsik on rõõmustanud lugejaid juba alates 1962. aastast. Nüüd, rohkem kui 60 aastat hiljem, toimetab Sipsik Vanemuise lavalaudadele, et lõngast häälepaelte abil taas lapsi ja vanemaid oma koerustega lõbustada.

www.vanemuine.ee/repertuaar/sipsik

7. mail 2024 kell 19 komöödia „Prohvet ja idioot“

Automajade parkimisplatsil kohtuvad juhuse tahtel iseõppinud astrofüüsik Petra, kelle arvutuste kohaselt on kohe-kohe käes maailmalõpp, ning meisterkokk Johan, kes valmistab jumalikult süüa, ent tema arusaamine maailma asjadest on… pehmelt öeldes napp. Peagi liitub nendega ka 75-aastane Agnes, tegus daam, kes valdab imeliselt internetis raha teenimise kunsti. Lahti läheb pöörane teekond, kus miski ei lähe nii nagu kavatsetud…

www.vanemuine.ee/repertuaar/prohvet-ja-idioot

Esimene ligipääsetav etendus anti Vanemuise teatris 2020. aastal. See oli draamalavastuse „Kalevipoeg“ etendus. Kirjeldustõlkega etenduste korraldamise eest andis Eesti Pimedate Liit Vanemuise teatrile tiitli „Aasta tegu 2020“. Ligipääsetavaid etendusi antakse Vanemuise teatris kuus korda aastas – kolm sügispoolaastal ning kolm kevadpoolaastal.

Teater tänab Tartu linna sotsiaal- ja tervishoiuosakonda, Lõuna-Eesti Pimedate Ühingut, Kirjeldustõlge OÜ-d.

19.12.2023