Uudista

Vanemuise esindajad kohtusid möödunud laupäeval Hiina suursaatkonna esindajatega

Laupäeval, 29. oktoobril külastasid Vanemuise suures majas ballett-farss „Don Juani“ esietendust Hiina Rahvavabariigi suursaadik ja saatkonna esindajad. Külalistega kohtusid ka teatrijuht Toomas Peterson, balletijuht ja lavastaja Mare Tommingas.

„Kokkusaamisel oli juttu üldisemalt koostööst Hiinaga, aga ka Beijing Dance Theatre’i vastuvõtust balletigalal 2017. aasta aprillis. Samuti arutati Beijing Dance Theatre’i juhi Jane Chen’i võimalikku koostööd Vanemuise teatriga 2018. aastal, mille tulemusena peaks publiku ette jõudma ballett Tõnu Kõrvitsa teose „Lageda laulud“ põhjal. Kavandame ka Vanemuise balleti potentsiaalseid ringreise mitmetesse Hiina linnadesse (Shenzhen, Shanghai, Peking, Ningbo, Hong Kong jt),“ sõnas Toomas Peterson.

Hiina saatkonna esindajate külaskäik Vanemuise teatrisse oli jätkuks 25. oktoobril toimunud kohtumisele Kultuuriministeeriumi algatusel Eestis viibinud Shenzheni linna kultuurijuhtidega. Sel kohtumisel märkis kultuuriministeeriumi kantsler Paavo Nõgene, et Shenzhen on Hiina üks tähtsamaid loomemajanduskeskusi. Ta lisas, et praegu tundub väga reaalne, et mõni Eesti esinduskollektiiv astub lähiaastatel üles Shenzheni kunstide festivalil või mõnes nende suurepärases teatri- ja kontserdimajas. See oleks väga kõrge tunnustus Eestile kui kultuuripartnerile.

Hiina suursaadiku poliitilise nõustaja Lin Hangi sõnul oli „Don Juani“ esietendus muljetavaldav. Samuti edastas ta Vanemuise direktorile suursaadik QU kutse visiidile Tallinnasse Hiina suursaatkonda, et arutada juba konkreetsemalt edasist koostööd Beijing Dance Theatre’iga.

31.10.2016