Uudista

Vanemuise ballett sõidab Saksamaale

Enam kui kolm ja pool aastat menukalt repertuaaris püsinud David Sonnenblucki lavastus läheb seejärel ringreisile Saksamaale, Fellbachi. Etendused toimuvad Schwabenlandhalles Eesti ja Soome kultuurifestivali raames 23. ja 24. septembril. 14. septembril toimub Vanemuise balletiartistide esituses balleti „Casanova“  viimane etendus Eestis. 

„Casanova“ koreograaf-lavastaja, aga ka lavakujunduse, muusikalise kujunduse ning kostüümide autor David Sonnenbluck Belgiast on loonud nii stiili kui muusika poolest ajatu balleti, mis on ühtlasi nii barokne kui kaasaegne. Lavastuses on kasutatud Vivaldi, Mozarti, Typsi jt heliloomingut ning traditsioonilist araabia muusikat.

Alates 1998. aastast iga kolme aasta tagant toimuv multidistsiplinaarne festival „Euroopa kultuurisuvi Fellbachis“ on korraldatud selliselt, et iga kord oleks fookuses kahe Euroopa riigi kultuur ja ajalugu. Saksamaa publikule tutvustatakse külalisriikide  hinnatuimat kultuuri eri valdkondadest. Sel suvel – 18. juulist 27. septembrini – on külalisteks Eesti ja Soome.

Lisaks Vanemuise balletile esindavad Eestit ka näiteks Risto Joost, kelle juhatusel esitavad Stuttgardi vokaalansambel ja kammerorkester Arvo Pärdi valitud töid,  ansambel Heinavanker, C-Jam, sopran Alfia Kamalova, organist Andres Uibo, Ingrid Lukas ja Siiri Sisask koos ansambliga, fotokunstnik Birgit Püve oma näitusega ning linastuvad „Lotte“ filmid.

Eesti poolelt on ürituse toimumisele kaasa aidanud ka Kultuuriministeerium, Eesti saatkond Berliinis, Eesti Kultuurkapital ja Tartu linnavalitsus.

16.09.2014