Uudista

Vanemuise balletiartistid signeerisid Rünno Lahesoo fotonäituse „Hetked“

Vanemuise balletiartistid avasid fotonäituse signeerimisega fotograaf Rünno Lahesoo näituse „Hetked“, mis kajastab lavahetki balletitrupi viimaste aastate repertuaarist.

Fotonäituse avamisel ütles Rünno Lahesoo, et tema ülesanne oli istuda õigel ajal õiges kohas ning vajutada fotoaparaadi nuppu: „Piltidel olete aga teie,“ viitas ta Vanemuise teatri balletitrupi artistidele.

„Ballett on kunstivorm, mille eripäraks on kordumatus — ükski esitatud hetk ei teki täpselt samal kujul enam mitte kunagi. Vanemuise balletitrupp on aastakümneid pakkunud publikule kõrgel tasemel nii esteetilist ilu kui ka ehedat emotsiooni, milledest ka minul on olnud juhust ning õnne osa saada,“ rääkis näituse autor Rünno Lahesoo, lisades teatripublikule: „Võtke näitust nautides aega ning meenutage pilte vaadates etendusi ja emotsioone nende kordumatuses.“

„Aitäh Vanemuise balletijuhile Mare Tommingasele, kes on kokku pannud nii suurepärase balletitrupi ja teatri peakunstnik Maarja Meerule, kes andis võimaluse näitus suure maja seintele luua ja tuua,“ oli Lahesoo tänulik.

Vaata kogu galeriid Vanemuise teatri Facebookist / RUS Facebookist.
Fotograaf: Veljo Poom.

03.10.2022