Uudista

Vanemuine toob neljas linnas lavale filmimuusika gala

Vanemuise teatri filmimuusika gala toob Tartu, Põlva, Paide ja Viljandi publiku ette valiku Eesti ja maailma filmimuusika varasalvest. Solistid panevad kontserdilaval kõlama teosed aastakümnete tagustest filmihittidest, aga ka kino lähiajaloost.

Filmimuusika gala kunstiline juht, Vanemuise teatri dirigent Martin Sildos on kontserdikava koostamisel lähtunud meeskonnast, kellega ta koos lava jagab. Tänavusel galal on Vanemuise teatri solistide kõrval kaks väga andekat ja musikaalset külalissolisti: Saara Pius ja Koit Toome.

„Saara Pius on särav, kaunis, võluv ja fantastiline näitleja, aga lisaks sellele on ta ka väga hea laulja. Koit Toome on legendaarne artist, kellele Vanemuise teatri lavalauad on mõnel perioodil olnud vaat et teiseks koduks. Olen väga rõõmus, et nad on sellel korral meiega – ootan meie ühiseid esinemisi pikisilmi,“ jagas Martin Sildos.

Vanemuise teatri solistidest on laval mahedakõlaline bariton Simo Breede ning tenor Rasmus Kull, kes täidab laulude vahel ka õhtujuhi rolli. „Rasmusel on pulbitsev eluenergia ning hurmav hääl, nii et ta on igal galal täiesti asendamatu väärtusega,“ ütles Sildos.

Galakontserdiga on taasliitunud Vanemuise teatri väga kogenud ning säravad taustalauljad Siiri Koodres, Oliver Timmusk, Katrin Kapinus ning Risto Orav, kellest esimesed kaks pakuvad publikule ka paar vokaalset üllatust. Vokaalsolistide kõrval astub üles ka instrumentaalsolist Anna Šulitšenko oboel.

Martin Sildos peab tähtsaks, et publik saaks lavalt mõnusa portsu elamust. „Võrreldes eelmise aasta repertuaariga on meil kavas rohkem duette ja ansambleid, samas ei puudu ka kaasakiskuvad soolonumbrid: on eepilisi numbreid ning empaatiavõimet kasvatavaid ballaade, aga ka kübeke huumorit. Kindlasti on lisaks välismaistele numbritele ka meie oma heliloojate loodud pärle,“ jagas Sildos.

Muuhulgas on galal esindatud armastatud linateosed nagu „007: Igavene homne“, „Mees La Manchast“, „Lauldes vihmas“, „Hüljatud“, „Kariibi mere piraadid“, „Nimed marmortahvlil“ ja „Kevade“. Galal kõlavat muusikat aitavad omakorda võimendada Juho Porila videokujundus ning Andres Sarve valguskujundus.

Tänavu on muusikaartistidega liitunud ka Vanemuise teatri balletiartistid, keda juhendab Matthew James Jordan. „Koordineeritud lavaline liikumine muusikas ehk tants annab oma sensuaalsuse ja põlemisega kavale niivõrd palju juurde. Ma tõesti loodan, et see koostöö jätkub ja saab aastatega vaid hoogu juurde,“ rõhutas kontserdi kunstiline juht, lisades: „On eeldusi, et kõik eelnevalt kirjeldatu loob kokku võimsa terviku, mida saab kindlasti nautida nii silma kui ka kõrvaga. Ootan teid kõiki meiega koos sellele põnevale muusikalisele rännakule.“

Kontserdid toimuvad 12. ja 13. jaanuaril Tartus Vanemuise suures majas, 18. jaanuaril Põlva kultuuri- ja huvikeskuses, 27. jaanuaril Paide muusika- ja teatrimajas ning 28. jaanuaril Viljandis Ugala teatris.

08.01.2024