Uudista

Vanemuine toob lavale uue Lotte-teemalise muusikali

28.novembril 2015 esietendub Vanemuise teatris uus muusikal lastele – “Lotte unenäomaailmas”. Selle autoriteks on Janno Põldma, Heiki Ernits, Leelo Tungal ja Priit Pajusaar, lavastab Tanel Jonas, muusikaline juht ja dirigent on Martin Sildos, kunstnikud Iir Hermeliin ja Rosita Raud ning koreograaf Janek Savolainen.

Peaosas hakkab mängima Linda Kolde, teistes osades Rasmus Kull, Jaanus Tepomees, Kaarel Targo, Pirjo Püvi, Merle Jalakas, Simo Breede, Jaan Willem Sibul, Marin Mägi, Karol Kutsel, Lauri Liiv, Veiko Porkanen, Markus Dvinjaninov, Marian Heinat, Hedi Maaroos, Leino Rei, Kärt Tammjärv ning Vanemuise ooperikoor.

Esimest korda kohtus Vanemuise publik Lottega 2005. aastal, kui Janek Joost tõi lavale „Lotte reisi  lõunamaale“. Järgmised Lotte-lood on lavastanud Ain Mäeots  – muusikal „Detektiiv Lotte“ (2008), haridusprojekt „Lotte ja Bruno muusikatund“ (2009), lastekontsert „Lotte jõulupidu“ (2012) ja taas muusikal „Kosmonaut Lotte“ (2012).

Lastemuusikali “Lotte unenäomaailmas“ lavastab Vanemuise lavastaja Tanel Jonas, kes on ka ise mänginud erinevaid rolle eelmistes Lotte-lugudes.

Vanemuise teatrijuht Toomas Peterson: “Vanemuine muusikateatrina toob rõõmuga lavale originaalteoseid. Varasem koostöö Lotte lugude autoritega – Põldma, Ernits, Tungal ja Pajusaar on olnud suurepärane ning toonud teatrisse sadu tuhandeid vaatajaid. Meil on väga hea meel, et alates sügisest on lastel võimalus kaasa elada Lotte uutele seiklustele Vanemuise teatris.”

Uuel hooajal esietenduva muusikali „Lotte unenäomaailm“ piletid tulevad müügile aprillikuus.

02.04.2015