Uudista

Vanemuine toob lavale kultusmuusikali MAMMA MIA!

Benny Anderssoni & Björn Ulvaeusi muusikal MAMMA MIA! esietendub 26. novembril Vanemuise teatris ja 10. detsembril Nordea Kontserdimajas.

70ndate aastate Rootsi kultusbändi ABBA hittidel põhinev muusikal on 1999. aastast alates lummanud vaatajaid üle maailma. Säravast ja tempokast muusikast tulvil lavastuses kõlavad lood „Super Trouper“, “Lay All Your Love on Me”,  “Dancing Queen”, “Knowing Me, Knowing You”, “Take a Chance on Me”, “Thank You for the Music”,  “Money, Money, Money”, “The Winner Takes It All”, “Voulez-Vouz” jt.

Lavastaja Ain Mäeots:

Kuulun ka nende hulka nagu näiteks Jack White indie-punk ansamblist The White Stripes, kes arvavad et ABBA muusika on geniaalne. Ja mitte nostalgilistel põhjustel. Mulle on lihtsalt eluaeg nende muusika väga meeldinud. Tegemist on erakordselt nõudliku loominguga ja see on üks põhjus, miks ma “Mamma Miat!” teen. 

Teine põhjus on, et olen viimastel aastatel järjest lavastanud olemuslikult süngeid ja traagilisi, pigem inimloomuse pahupoolega tegelevaid lugusid (“Amadeus”, “Fanny ja Alexander”, aga ka “Obinitsa”). Teen rõõmuga vahelduseks üht suurt, helget ja elurõõmsalt naiivset lugu. Eriti arvestades, et seda maailma, kus lugu aset leiab, tõenäoliselt varsti enam ei ole…

Samuti on oluline, et kõik näitlejad, kogu trupp on vägagi elevil võimalusest astuda nendesse kingadesse, milles on käinud Meryl Streep, Colin Firth jt.

Vanemuise teater on aastate jooksul lavale toonud mitmeid maailmakuulsaid muusikale. Koostöös agentuuriga Music Theatre International jõuab lavale MAMMA MIA!, mida Vanemuine saab lavastada kõikjal mängitavast originaalversioonist erinevalt. Selline õigus on antud vaid valitud teatritele maailmas.

Teatrijuht Toomas Peterson: “Loomulikult on Vanemuisele suur rõõm, et saame lavastada “Mamma Miast!” oma versiooni. Usume, et sellest tuleb lavastus, mis pakub naudingut nii laval mängivatele näitlejatele kui ka publikule.”

“Mamma Mia!” libreto autor on Catherine Johnson, lavastaja on Ain Mäeots, muusikajuhid Martin Sildos ja Ele Sonn, kunstnik Riina Degtjarenko, kostüümikunstnik Gerly Tinn, koreograaf Andre Laine, valguskujundaja Meelis Lusmägi.

Osades Merle Jalakas või Ele Millistfer; Birgit Sarrap või Merili Johanson; Veikko Täär või Andres Dvinjaninov (Emajõe Suveteater); Hannes Kaljujärv või Sepo Seeman (Endla); Andres Mähar või Tanel Jonas; Priit Strandberg või Kaarel Targo (Must Kast); Terje Pennie või Merle Palmiste (Eesti Draamateater); Anne Reemann (Tallinna Linnateater) või Kaire Vilgats jt.

Lavastuses teevad kaasa bänd, koor ja tantsurühm.

Piletid muusikalile MAMMA MIA! on müügil alates 27.05! 

https://www.vanemuine.ee/repertuaar/mamma-mia/

27.05.2016