Uudista

Vanemuine tõi Teatri Kodus lavale Punamütsikese

15. novembril esietendus Teatri Kodus Vanemuise uus lastelavastus „Punamütsike“. Vendade Grimmide ühe tuntuima muinasjutu on dramatiseerinud ja lavastanud Veikko Täär.
Lavastusmeeskonnas on veel lavakujunduse ja kostüümide autor Marge Martin, Aapo Ilves, kes lavastuse jaoks kirjutas mitu uut laulu ning Toomas Lunge, kes need  laulud näitlejatele selgeks õpetas.  “Punamütsikese” valguskujunduse lõi Tauri Kötsi.

Punamütsikese ja hundina on laval värsked vanemuislased Kärt Tammjärv ja Reimo Sagor, Punamütsikese ema on Ragne Pekarev, vanaema Kais Adlas ning jahimeest mängib Raivo Adlas.

Lugu punase mütsiga väikesest tüdrukust, kes läks haigele vanaemale kooki viima, pole ilmselt vaja kellelegi tutvustada. Tegemist on tõesti ühe maailma tuntuima muinasjutuga, mis – nagu muinasjutud enamasti – sai alguse rahvajutust vähemalt tuhat aastat tagasi ning millel on loendamatuid erinevaid teisendeid ja variante. Eesti laps võib võtta raamaturiiulist nii Charles Perrault’ kui vendade Grimmide poolt kirja pandud versiooni ja tulla seejärel etendusele Teatri Kodus.
Vanemuise viimasest “Punamütsikesest” on möödas üle kolmekümne aasta (1982) ja oma side on tal ka praeguse lavastusega: toonane lavastaja Raivo Adlas ning rebase osatäitja Kais Adlas teevad nüüdki kaasa, seekord aga hoopis teistes rollides. Veikko Täärile on see esimene lavastajatöö Vanemuises.

17.11.2014