Uudista

Vanemuine sai teatri aastapreemiate jagamiselt kuus auhinda

Rahvusvahelisel teatripäeval, 27. märtsil 2022 kuulutati Vene Teatris välja Eesti teatri auhindade laureaadid 2021. aasta loomingu eest. Vanemuise teatri lavastusi, artiste ja loomingulist personali tunnustati kuue auhinnaga.

Naispeaosatäitja auhind

Külliki Saldre
Loviisa lavastuses “Niskamäe naised“

Kuula galajärgset intervjuud Külliki Saldrega ERRi kultuuriportaalist.

Kunstnikuauhind

Lilja Blumenfeld
Kujundus Vanemuise teatri lavastustele “Niskamäe naised” ja Ugala teatri lavastusele “Sume on öö”

Lavastust ettevalmistava töötaja auhind

Marika Raudam
Vanemuise teatri dekoratsiooniala juht, kes on korraldanud suure pühendumuse ja nõudlikkusega dekoratsiooniala tööd ning muutnud teatri maalisaali hinnatud koostööpaigaks nii oma- kui ka välismaistele kunstnikele ja lavastajatele.

Muusikaauhind

Märt Jakobson
Ferrando osatäitmine Giuseppe Verdi ooperis “Trubaduur” (Rahvusooper Estonia) ja Komtuuri osatäitmine Vanemuise teatris lavastatud Wolfgang Amadeus Mozarti ooperis “Don Giovanni”.

Risto Joost
Muusikajuht ja dirigent kontsertlavastuses “Idomeneo” (Rahvusooper Estonia) ning Vanemuise teatri ooperilavastustes “Linda di Chamounix” ja “Don Giovanni“.

Ants Lauteri nimeline auhind

Priit Strandberg
Loomingulise mitmekülgsuse ning teatrihariduse ja -harituse sihipärase hoolitsemise eest Tartus.

Osatäitmised: Semjon Semjonovitš Volkov – “Oblomov” (2012), Semjon Semjonovitš Medvedenko – “Kajakas (2014), Juss – “Meie oma tõde, meie oma õigus” (2015), Mihkal Kalju – “Obinitsa” (2015), Septimus Hodge – “Arkaadia” (2016), Bernard Gui – “Roosi nimi” (2017), Tom – “Beatrice” (2017), Tobias Ragg – “Sweeney Todd” (2018), Friedrich Robert Faehlmann ja Kutsar – “Faehlmann” (2019), Aarne Niskamägi – “Niskamäe naised” (2021, kõik Teater Vanemuine).

Lavastused: “Naiste kool” (2019, Teater Vanemuine), “Kolm õde” (2020, Jakobi Mäe Kultuurikoja näitestuudio).

Originaalmuusika lavastustele “Meie oma tõde, meie oma õigus” (2015), “Roosi nimi” (2017), “Julm mõrvar Hasse Karlsson paljastab tõe naise kohta, kes külmus surnuks raudteesillal” (2019).

Tartu koolinoorte Jakobi Mäe Kultuurikoja näitestuudio juhendamine.

Palju õnne kõikidele laureaatidele!

Täisnimekirja teatri aastapreemiate saajatest saad lugeda ERR kultuuriportaalist, samast leiad vaatamiseks ka galerii.

Eesti teatri auhindadega kaasnevad Eesti Kultuurkapitali näitekunsti sihtkapitali preemiad. Samuti anti laureaatidele Ivo Lille loodud “Theodori silm” või Vaike Pääsukese kujundatud aukiri.

Eesti teatri auhindu annavad välja Eesti Kultuurkapitali näitekunsti sihtkapital ja Eesti Teatriliit, auhindu on antud välja alates 1961. aastast.

28.03.2022